resim
DAKA Desteğiyle Adilcevaz MYO’da Robotik Kodlama Eğiticinin Eğitmenliği Eğitimi - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

DAKA Desteğiyle Adilcevaz MYO’da Robotik Kodlama Eğiticinin Eğitmenliği Eğitimi

Admin | 12 Eylül 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Bitlis Eren Üniversitesi Adilcevaz Meslek Yüksekokulu’nda öğretmenlere yönelik Robotik Kodlama “Eğiticinin Eğitmenliği” adlı eğitim program başladı.

Adilcevaz Meslek Yüksekokulu ve Adilcevaz Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanarak Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen eğitim programı başladı.

Adilcevaz Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünde Nuri Arpalı tarafından verilen eğitim programına ilçede görevli 20 öğretim görevlisi ve öğretmen katılıyor. Eğitim 10 Eylül 2018 tarihinde başlamış olup, 15 Eylül 2018 tarihinde tamamlanacaktır.

Eğitim süresince robotik kodlama eğitiminin temel mantalitesi, algoritmik düşünme teknikleri, ileri düzey algoritma, scratch, mbot, obot, lego mindstorms ev3, arduino, proje geliştirme süreçleri başlıklarında eğitimler verilecektir. Çocukların ve gençlerin tüketen değil üreten olmaları noktasında robotik kodlama eğitim süreçlerinin nasıl işletilmesi gerektiği modeli çerçevesinde eğitimler sürdürülmektedir. 21. yüzyıl kazanımları ile donatılmış bireylerin, katma değeri yüksek ürünler üreterek, geleceği inşa etmeleri ülkemizin kalkınma yolundaki hedeflerindendir. Hedefleri geleceği inşa etmek olan toplumların yetişmiş bireylere ihtiyacı olduğu bir gerçektir. Bu açıdan robotik kodlama eğitimi bir yaklaşım olarak eğitim sisteminde yer almalıdır. Gerçekleştirilen eğitimler sayesinde katılımcılara sistem olarak robotik kodlama mantalitesi kazandırılmaktadır.

Eğitim sonrası başarılı olan öğretmenlerimize Yüzüncü Yıl Üniversitesi onaylı sertifikalar verilecektir.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle