Hoşgeldiniz  

‘’Çocuklar Bu İşin Farkında Ya Siz’’

Admin | 17 Ocak 2019 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Edremit Ş.J.Yarbay Yusuf Turgut ilköğretim okulunda, Çizimleri minik öğrenciler tarafından yapılan bulaşıcı hastalıklar, obezite, anne ve çocuk sağlığı, çevre sağlığı ve toplumda sıklıkla görülen daha birçok hastalıklarla ilgili resimler çizildi.

Resim, çocuğun iç dünyasının kâğıtlara dökülmüş hâlidir. Bu hâl dünyanın en güzel duygusunu anlatarak, pembe hayallerini minicik dünyasında barındırarak yapmış oldukları sağlıklı yaşam resim yarışmasında duygularını itinayla kâğıda döktüler.

Ş.J.Yarbay Yusuf Turgut ilköğretim okulu öğrencileri tarafından sağlıklı yaşam adı altında kendi düşüncelerini yaptıkları resimler sergilediler, Çizilen her bir resim çocuğun kendi duygu düşüncelerini yansıtarak çevreye, Anne ve Babalar mesaj verdiler, Sağlıklı yaşam çerçevesinde gerçekleştirilen resimler toplumda sıklıkla karşılaşılan, kişisel hijyen, beslenme, anne sağlığı, çevre sağlığı, , diş sağlığı, , bulaşıcı hastalıklardan korunma, ve diğer sağlık konularında yazılı olduğu broşürler elle yazıldı. Amaçlarının sağlığa yönelik farkındalığını artırmak ve bilinçlendirmek olduğu belirtildi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle