CNN'den Yeni Kaşıkçı İddiası - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

CNN’den Yeni Kaşıkçı İddiası

Admin | 20 Ekim 2018 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ölümü ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Amerikan CNN televizyonuna konuşan Suudi Kraliyet Divanı’na yakın bir kaynak, Kaşıkçı’nın boğularak öldürüldüğünü iddia etti.

2 Ekim Salı günü İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınmayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın akıbeti belli oldu. Suudi Arabistan, Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı’nın konsoloslukta öldürüldüğünü itiraf etti. Riyad’dan gelen tarihi itirafın ardından Amerikan CNN televizyonu da Kaşıkçı’nın ölümü ile ilgili yeni bir iddia ortaya attı.

CNN televizyonuna konuşan Suudi Kraliyet Divanı’na yakın bir kaynak, Kaşıkçı’nın boğularak öldürüldüğünü iddia etti.

Haberde bununla birlikte Suudi gazetecinin ölümüne ilişkin herhangi bir delil sunulmadığı belirtildi.

Riyad yönetimi, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın 2 Ekim Salı günü Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na girdiğini ve yaşadığı arbede sonucu öldüğünü itiraf etmişti.

Suudi Arabistan Başsavcılığınca Kaşıkçı’nın ölümü ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 18 kişinin gözaltına alındığı bildirilmişti.

ALMANYA’DAN TEPKİ: KABUL ETMİYORUZ

Öte yandan, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı’nın cinayeti ile ilgili açıklamalarda bulundu. Merkel, Suudi Arabistan’ın Kaşıkçı’nın ölümü ile ilgili yaptığı açıklayı kabul etmediğini söyledi.

HOLLANDA: GENİŞ BİR ARAŞTIRMA YAPILMALI

Hollanda Başbakanı Mark Rutte de, Kaşıkçı’nın ölümü ile ilgili geniş bir araştırılma yapılması gerektiğini belirterek, “Tam olarak ne oldu. Kim sorumlu? Geniş çaplı araştırma yapılması önemli.” ifadesini kullandı.

Ayrıca İngiltere Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın konsoloslukta öldürüldüğünü itiraf etmesinin ardından İngiltere, “sonraki adımları” el aldığını bildirildi.

AP Başkanı Antonio Tajani, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Kaşıkçı’nın öldürülmesine ilişkin kanıtların incelenmesini sağlayacak titiz bir uluslararası soruşturma

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle