resim
CHP’Lİ Vekil Darbeyle Tehdit Etti - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

CHP’Lİ Vekil Darbeyle Tehdit Etti

Admin | 09 Mayıs 2019 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

YSK’nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesine ilişkin skandal açıklamalar yapan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu darbeyle tehtid etti.

 

Altaca“Kaynayan kazan taşmaz mı, sandıkları aşmaz mı, seçmenin oyunu yok sayan darbeyle buluşmaz mı?” ifadelerini kullandı.

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu YSK’nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesine ilişkin kararına dair skandal ifadeler kullanarak darbe mesajı verdi.
 ‘Gazi Meclis’i çatısı altında konuşan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu “Kaynayan kazan taşmaz mı, sandıkları aşmaz mı, seçmenin oyunu yok sayan darbeyle buluşmaz mı?” ifadelerini kullandı.


Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan ise milletten aldıkları yetkiyle görevlerini yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi. Özkan, Kayışoğlu’nun ”Kaynayan kazan taşmaz mı, sandıkları aşmaz mı, seçmenin oyunu yok sayan darbeyle buluşmaz mı?” sözlerinin bir darbe çığırtkanlığı yapmak olduğunu ifade etti.

Özkan, Kayışoğlu’nun ifadelerinin kabul edilebilir olmadığını CHP grubundan bu konuşma üzerine bir izahat beklediklerini belirterek, ”Fiili yoldan veya doğrudan hiçbir milletvekilimizin bir darbe çığırtkanlığı içinde olmayacağını düşünüyoruz, milletvekilinden de bu konuda açıklama bekliyoruz.Kutsal Meclis çatısı altında yapılan yasal düzenlemelerle YSK, ister beğenelim ister beğenmeyelim bir karar verdi. Bu karardan sonra tevil yollu bir darbe çığırtkanlığı milli iradeye, yaptığımız yasama faaliyetine ve demokrasiye hakarettir” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan ise milletten aldıkları yetkiyle görevlerini yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle