resim
CHP Utanç Vesikasıdır - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

CHP Utanç Vesikasıdır

Admin | 01 Kasım 2017 | Dünya, Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Külliye’de düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ahlaksızca ‘diktatör’ diyen CHP sövücüsü Tezcan’a tepki gösterdi: Biz hukuki yolları harekete geçirdik suç duyurusunda bulunduk. Bu tür ifadeler ana muhalefet adına bir utanç vesikasıdır.

Kalın’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Dün gece meydana gelen New York’taki terör saldırısını en şiddetli şekilde kınıyoruz. Bu tür saldırılar meydana geldiğinde yalnız kurt değerlendirmeleri yapılırken kişinin adı Müslüman ise İslam terörizmi radikal terörizm ifadesinin kullanılmasını çok büyük yanlış olarak görüyoruz. Terörün dini dili ırkı coğrafyası olmaz.

EKONOMİDEKİ GELİŞMELER

Enflasyon konusunda rakamların daha da düşürülmesi için yoğun bir çalışma sürüyor. Enflasyon verilerinin 2018’in ilk yarısından itibaren ciddi düşüşe geçeceğini ifade edebiliriz.

CHP SÖZCÜSÜ TEZCAN’IN AÇIKLAMASI

Biz hukuki yolları harekete geçirdik suç duyurusunda bulunduk. Bu tür ifadeler ana muhalefet adına bir utanç vesikasıdır. Milletin iradesine saygısızlıktır. Yüzde 52 oyla seçilmiş cumhurbaşkanına siz diktatör faşist diyemezsiniz. Devletin başı olarak Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı her tür saldırıyı püskürtmek için mücadele eden lidere bu tür yakıştırmalar yapamazsınız. Bu tür söylemler üzerinden Türkiye’de başka karışıklıkları ortaya çıkartmaya dönük adımlar olduğunu biliyoruz. Bu tür seviyesiz hakikatle ilgisi olmayan ifadelerden muhalefetin de kaçınmasıdır.

KUZEY IRAK’TAKİ TARTIŞMALI REFARANDUM

Erbil yönetiminden herkesin beklentisi bu referandumu yokmuş hükmünde bir çerçeveye oturtmaları ve yollarına devam etmeleri.

RUSYA’NIN ASTANA SÜRECİNE PYD’Yİ DAVET ETMESİ

Bir emrivaki gibi bir şeyin olduğunu arkadaşlarımız ilettiler. Bunu kabul etmemiz asla mümkün değildir. PYD ve YPG PKK terör örgütünün bir uzantısıdır. O sorun yerinde büyük oranda çözüldü. Bundan sonra da bu tür girişimleri hoş karşılamamızın mümkün olmadığını ifade etmek istiyorum

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle