Hoşgeldiniz  

Çelik’ten Darbe İddialarına Yanıt

Admin | 18 Şubat 2020 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletvekilleriyle yaptığı toplantı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, yeni darbe iddialarına yönelik çin lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır.” dedi.

YUNANİSTAN CUMHURBAŞKANI’NA TEPKİ

Çelik; Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos’un konuşmasındaki İstanbul Rum azınlığından “Yunan azınlık” olarak söz etmesi ve  Türk azınlıkla ilgili “Yunan Müslüman Azınlık” ifadelerini değerlendirdi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Çelik, “Batı Trakya’daki Müslüman Türk azınlığının tarihsel gerçekliği bellidir. Yüz yıllardır orada varlar. Yunanistan Cumhurbaşkanı ya da bir başkası kimliklerini değiştiremez. Tarihsel gerçekliği değiştirmeye güçleri yetmez. Bu sebeple bu yaklaşımı son derece ırkçı olarak değerlendiriyoruz” dedi.

ÇİN’DEKİ UYGUR TÜRKLERİNİN DURUMU

Çelik, Çin’deki Uygur Türklerinin durumuna ilişkin “Kaygı duyuyoruz, her türlü yardıma hazırız. Türkiye’den resmi heyet gidecek” ifadelerini kullandı.

MOSKOVA’DA RUS HEYETLE GÖRÜŞME

Moskova’daki görüşmelere de değinen Çelik, “İki gün üst üste bu görüşmeler yapıldı. Türkiye’nin bu konudaki tezi açık ve net. İdlib’de rejim Soçi mutabakatına uygun olarak çekilmezse, gerekli askeri hazırlıkları yaptığımız açık ve net bir şekilde karşı tarafa iletildi” açıklamasında bulundu.

DARBE SÖYLENTİLERİNE CEVAP

Çelik, yeniden gündeme getirilen darbe tartışmasına yönelik, “Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır.” dedi.

“KILIÇDAROĞLU AYNAYA BAKARAK SÖYLEMİŞTİR”

Çelik, CHP Genel Başkan Cumhurbaşkanı Erdoğan için kullandığı ‘maşa’ gibi bir ifadesi için “bunu ancak aynaya bakarak söylemiştir.” ifadelerini kullandı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle