Çelik Webo'ya Yapılan Irkçı Saldırıyı Kınadı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Çelik Webo’ya Yapılan Irkçı Saldırıyı Kınadı

Admin | 09 Aralık 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Başakşehir maçında yapılan ırkçı söyleme tepki gösterdi. Çelik açıklamasında “Spor ve ırkçılık asla yan yana gelmemelidir. Hakem Sebastian Coltescu, çirkin bir ırkçılık örneği sergilemiştir.” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Başakşehir maçındaki dördüncü hakem Sebastian Coltescu’ nun, yardımcı antrenör Webo’ya   kullandığı ırkçı söyleme ilişkin paylaşımda bulundu.

Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Irkçılık insanlığa karşı işlenmiş suçtur. İnsanlık suçu olan ırkçılığa karşı Başakşehir FK  insan onurunu savunan bir duruş ortaya koydu. Başakşehir’i bu onurlu duruşundan dolayı tebrik ediyoruz.

Spor ve ırkçılık asla yan yana gelmemelidir. Hakem Sebastian Coltescu, çirkin bir ırkçılık örneği sergilemiştir. Irkçılığın sahaları esir almasına izin vermeyen ve güçlü duruşu ile “ırkçılığa” kırmızı kart gösteren Medipol  Başakşehir kadroları herkese ders verdi.

Spor severler olarak ırkçılık ve nefretten kaynaklı tüm eylemlerle ilkeli bir mücadele yürütülmesi gerektiğini düşünüyoruz. UEFA tarafından çirkin eylemi gerçekleştiren hakemle ilgili gerekli adımların atılacağına inanıyoruz.

Siyasette, toplumsal hayatta karşı olduğumuz gibi sporda da her türlü ırkçılığa ve ayrımcılığa karşıyız. Temsilcimiz Başakşehir’in teknik ekibinde yer alan Pierre Webo’ya karşı yapılan ırkçı tacizi şiddetle kınıyoruz.”

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle