Çelik" CHP'li Fikri Sağlar'ın söylemi militanca'dır" - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Çelik” CHP’li Fikri Sağlar’ın söylemi militanca’dır”

Admin | 31 Aralık 2020 | Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP’li Fikri Sağlar’ın başörtülülere yönelik kullandığı faşist ifadelerine tepki gösterdi. Çelik, “CHP’li Fikri Sağlar’ın ifadesi tam bir bölücülük örneğidir; kendi deyimi ile lafını iade edersek “ideolojiktir” ve “militanca”dır! Demokrasi ve hukuk düşmanı barbar bir zihniyettir.” dedi.

Katıldığı bir Televizyoon programında “Türbanlı hakimin adaleti yerine getireceğinden kuşkuluyum” ifadelerini kullanan CHP’li Durmuş Fikri Sağlar’a sosyal medyadan tepki yağdı.
Sağlar’ın başörtülülere karşı kullandığı nefret içerikli söylemlere AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten de tepki geldi.

BAŞ ÖRTÜ DÜŞMANLIKLARINI ARTIK GİZLEMİYORLAR

Çelik faşist ifadelerin yer aldığı konuşmaya ilişkin Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı: 
“2020 yılının son faşist saldırısı CHP’li Fikri Sağlar’dan geldi. CHP’li Sağlar, ‘Türbanlı hakimin adaleti yerine getireceğinden kuşkuluyum’ demiş. Doğrudan insanların düşüncelerini, inançlarını ve demokratik haklarını hedef alan barbarca bir nefret söylemidir bu.
Adaleti ve insanlığı tehdit eden kılık kıyafet değil bu faşist zihniyettir. Türbanlı bir hakimin adil olamayacağı görüşü barbarca ve nefret suçu içeren bir yaklaşımdır, şiddetle kınıyoruz.

CHP’li Fikri Sağlar’ın “türbanlı hakimin adil olacağından kuşkuluyum” ifadesi tam bir bölücülük örneğidir; kendi deyimi ile lafını iade edersek “ideolojiktir” ve “militanca”dır! Demokrasi ve hukuk düşmanı barbar bir zihniyettir.

“TOPLUMU HEDEF ALAN HER YAKLAŞIM İNSANLIK SUÇUDUR”

Düşünce ve inanç temelinde, bireyi ve toplumu hedef alan her yaklaşım insanlık suçudur. CHP içinde barbar zihniyetteki bu kafalar, karanlık anlayışları hala topluma dayatma peşindeler. Bu, CHP içinde kronikleşmiş bir vakadır.

Sözcü Çelik ” Barbarlar, tarih boyunca sadece şehirlere, insanlara ve kültürel miraslara saldırmadı. Düşünceye, inanca ve özgürlüklere de saldırdı, yok etmeye çalıştılar. Dayatarak, ötekileştirerek ve reddederek, toplum üzerinde baskı kurmaya çalışmak, barbarlıktır.” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle