Canik’te Hizmetler Muhtar Çeliktaş Öncülüğünde Gerçekleşiyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Canik’te Hizmetler Muhtar Çeliktaş Öncülüğünde Gerçekleşiyor

Admin | 29 Ekim 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Canik’te Muhtar olarak seçildikten günden bu yana yaptırdığı hizmetlerle köy halkının  yoğun sevgisini  kazanan  Cevdet Çeliktaş çalışkan Muhtar olarak adından söz ettiriyor.

 

Eski Muhtarlık sistemine sünger çekerek bir ilki başaran Cevdet Çeliktaş seçimlerde demokrasi  ortamından seçilerek Canik’te yaptırdığı hizmetlerle beraber köy halkının sosyal yaşam alanlarını genişleterek en çalışkan Muhtar olarak adında söz ettiriyor.

 

Canik Muhtarı Çeliktaş yaptığı açıklamalarında’’Muhtar olarak seçildiğim günden bu yana köyümüzün eksikliklerini sürekli tespit ederek   ilgili makamlara ilettim.Yapılacak hizmetlerin  gelmesi için bu işlerin yakinen takipçisi oldum.Başta yapılması gereken ve büyük eksikliğini yaşadığımız mevcut Köy camisinin tadilat ve tamiratını yaptıktan sonra yanına da kadın erkek taziye evlerini inşa ettik. Canik nüfus olarak kalabalık bir köydür.Öncesinde Çadır ve evlerimizde  taziye ziyaretleri yapıyorduk.Yoğun çabalarımız sonucu taziye evlerini hizmete açarak köy halkı adına büyük bir sıkıntıyı gidermiş olduk.

 

Çeliktaş ”Daha öncesinde köyümüzde görev yapan imamlar kalacak yerleri olmadığından dolayı bazı sıkıntılar yaşayabiliyorlardı.Her ne kadar köyde misafir olarak kalsalar da dahi kendi ailelerinde uzak bir hayat yaşıyorlardı.Cami İmam evini de yaptırarak köyümüzde görev yapan İmam  ailesiyle beraber rahatça kalabiliyor.

Ulaşım olarak büyük zorluklar çektiğimiz ve bizlerin korkulu rüyası olan köstebek yollarımız ilgili Belediyemiz tarafından asfaltlanarak  derin bir nefes aldık. Ara köy yollarında yaptırdığımız 15 bin metre kare kilit taşlarıyla çamur deryasına son vermiş olduk.

Bunların yanında çoban evi ve çocuk parkının yapılmasında büyük katkı sağladım.

Hizmetlerini ardı,ardına sıralayan Muhtar Çeliktaş”Muhtarlığım öncesi  günde iki saat köyümüze içme suyu veriliyordu.İçme su kaynaklarının ilimizde olması avantajından faydalanamıyorduk.En önemli hizmet projelerimiz arasında yer alan içme suyu sıkıntısını da ortadan kaldırarak şimdi köyümüze 24 saat kesintisiz su veriliyor.

Çeliktaş konuşmasının sonunda hizmetlerinin hiçbir zaman sınırlı olmayacağını belirterek ‘’köyde eğitim gören öğrencilerimizin sportif faaliyetleri anlamında her zaman katkı sunuyoruz’’diye konuştu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle