Hoşgeldiniz  

Çanakkale Kurtuluş Türküleri Yoğun İlgi Gördü

Admin | 26 Mart 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Büyükşehir Belediyesince yapılan organizasyonda  Van Anadolu Müzik Cemiyeti tarafından verilen ‘Çanakkale Kurtuluş Türküleri’ konseri büyük hayranlıkla adeta yürekleri süsledi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile  Van Devlet Tiyatrosunda Van Anadolu Müzik Cemiyeti tarafından ‘Çanakkale Kurtuluş Türküleri’ konseri düzenlendi. Konsere Van Vali Vekili Mehmet Parlak, Alay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan eşi Dilek Özfidan, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Muzaffer Aktuğ ve çok sayıda davetli katıldı.

Çanakkale Kurtuluş Türküleri ekip Şefi  İhsan Ekin yönetimindeki konsere katılanlar Van Anadolu Müzik Cemiyeti Türk Halk Müziği Korosunun değişik yörelerden seslendirdiği solo ve koro şarkılarla güzel bir gece geçirerek gönüllerince eğlendiler.

Verilen konserde bir konuşma yapan Van Vali Vekili Mehmet Parlak “Böyle güzel bir konserde olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyerek ”bu akşam harika bir konser dinledik. Bizleri adeta Anadolu’da bir yolculuğa çıkarttınız. Sadece kulaklarımızın değil gönlümüzün de pasını aldınız. Bir birinden güzel Çanakkale türküleri dinledik. Bu güzel konser için herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Unutulmaz bir gece yaşadığını belirten Genel Sekreter Mustafa Yalçın “İnanılmaz keyif aldığım bir konser oldu. Bir birinden güzel türküleri çok kaliteli sanatçılar eşliğinde dinlemek beni ve salondaki herkesi çok mutlu etti. Büyükşehir Belediyesi olarak bu tarz kültürel çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

Konser sonrasında Van Anadolu Müzik Cemiyeti tarafından Vali Vekili Parlak’a ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Yalçın’a katkılarından dolayı birer demet çiçek takdim etti.

Güzel bir gecede Vanlılarla buluşmanın gururunu yaşadıklarını belirten Van Anadolu Müzik Cemiyeti Başkanı Vedat Ertosun, katkılarından dolayı Van Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini sunarak konserlerinin devam edeceğini söyledi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle