ÇALDIRAN'DA PKK'YA LANET YÜRÜYÜŞÜ - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

ÇALDIRAN’DA PKK’YA LANET YÜRÜYÜŞÜ

Admin | 16 Şubat 2021 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Pkk terör örgütü tarafından canice katledilen 13 masum vatandaşın infazını kınamak için bir araya gelen Çaldıran halkı ellerinde Türk bayraklarıyla ” Şehitler ölmez vatan bölünmez sloganları atarak terör örgütü PKK’yı lânetlediler.
Pkk’ya lanet yürüyüşüne AK Parti Çaldıran İlçe Başkanı Ali Çifti, Belediye Başkanı Şefik Ensari, Çaldıran Kaymakamı Yusuf Durani Dinç, STK temsilcileri ve ilçe halkı katıldı.

Binlerce kişi Çaldıran Belediyesi önünde toplanarak ” Kahrolsun pkk, şehitler ölmez Vatan bölünmez” soğanları atarak HDP binası önüne siyah çelenk bırakmak için yürüyüşe geçtiler.
Burda bir açıklama yapan Belediye Başkanı Şefik Ensari ” Bilindiği üzere terör örgütü PKK, daha önceden çeşitli tarihlerde aralarında polis ve askerimizin de bulunduğu 13 vatandaşımızı ailelerin yanında kaçırmıştı. Kanlı örgüt Pazar günü Irak’ın kuzeyinde Gara bölgesinde kaçırdığı 13 masun vatandaşımızı vahşice katletti. Bu acı olay hepimizi derinden yaralamıştır. Katliamın duyulmasından sonra milletimiz tek yürek olup kanlı vahşeti lanetledi.

“VAHŞETE SESSİZ KALAN HERKES KANLI CİNAYETE ORTAKTIR”
Pkk terör örgütünü sert bir dille lanetleyen Başkan Ensari” Bu kanlı vahşete sessiz kalan herkes bilmelidir ki, Teröre destek veren, sessiz kalan herkes, bu kanlı cinayete ortaktır. Ne yazık ki, kanlı terör örgütü, yıllardan beri göz kırpmadan, çoluk çocuk demeden böyle katliamlar yapmaktadır. Yaşanan bu son vahşet, hain terör örgütünün gerçek yüzünü bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Birçok ülke haklı davamızda yanımızda olup, kanlı örgütün yaptığı katliamı lanetlemesine rağmen, ülke içinde teröre destek veren hainler katliama sessiz kalmışlardır. Bundan hiç şüphemiz yok. Türk Silahlı Kuvvetleri katliamı yapan teröristlere en ağır karşılığı verecektir.

” TÜM ŞEHİTLERİMİZİ SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ”

Bugüne kadar Vatanları uğruna hiç çekinmeden can veren bütün şehitlerimizi minnetle saygıyla anıyoruz ” diyen Başkan Ensari ” Gara bölgesinde yaşanan katliamı şiddetle kınıyorum. Şehit olan 13 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabırlar diliyorum.
Aziz milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle