Büyükşehrin 100. Yıl Turnunaları Tamamlandı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Büyükşehrin 100. Yıl Turnunaları Tamamlandı

Admin | 24 Nisan 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Projesi kapsamında 2 bin 500 gencin katılımıyla 4 branşta gerçekleştirdiği 100. yıl turnuvaları tamamlandı.

Büyükşehir Belediyesi, Van’ın düşman işgalinden kurtarılışının 100. yılı nedeniyle 2 bin 500 gencin katılımıyla ‘100. Yıl Turnuvası’ düzenledi. 3 Nisan’da voleybol müsabakaları ile başlayan turnuvalar, 22 Nisan’da Nur Tatar Spor Salonu’nda yapılan basketbol finali ile sona erdi.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının (DAP) desteğiyle düzenlenen etkinlik kapsamında 2 bin 500 genç futbol, voleybol, basketbol ve masa tenisi dallarında kıyasıya mücadele etti.

Büyük bir çekişmeye sahne olan turnuvalarda, Voleybol müsabakalarında Nene Hatun Kız Meslek Lisesi birinci, Spor Lisesi ikinci, Fevzi Çakmak Ortaokulu ise üçüncü oldu. Masa Tenisinde, bayanlar 13 yaş altı kategoride, Aysun Keve birinci, Dimen Elasan ikinci, Elif Sahra Sarı ise üçüncü oldu. Bayanlar 13 yaş üstü kategoride, Tülin Özdemir birinci, Vecihe Başaran ikinci, Binnur Akın ise üçüncü oldu. Erkeklerde 13 yaş altı kategoride Özhan Akın birinci, Evliya Özdemir ikinci, Muhammed Akın üçüncü oldu, Erkekler 13 Yaş üstü kategoride Tajdin Kurt birinci, İsmail Keve ikici Engin Kurt ise üçüncü oldu. En yoğun katılımın olduğu futbol karşılaşmaları lise kategorisinde, Van Merkez İpekyolu İmam Hatip Anadolu Lisesi birinci, Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi ikinci, Selâhaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi üçüncü oldu. Orta Okul Kategorisinde ise Kerim Tuncer Ortaokulu birinci, Şehit Kemal Görgülü Ortaokulu ikinci, T.O.B.B. Ortaokulu ise üçüncü oldu.

Pazar günü finalleri yapılan basketbol müsabakalarında ise Kızlar 1. Kategoride Kazım Karabekir Anadolu Lisesi birinci oldu. Kızlar 2. Kategoride İnci Kefali ortaokulu birinci oldu. Kızlar 3. Kategoride ise Hüsrevpaşa Ortaokulu birinci oldu. Erkeklerde ise 1. Kategoride Kazım Karabekir Anadolu Lisesi birinci oldu. 2. Kategoride Atatürk Anadolu Lisesi birinci oldu.

Dört branşta tamamlanan turnuvalarda derece giren okul ve öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle