Büyükşehir’den ‘Türkülerle Anadolu’ Konseri - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Büyükşehir’den ‘Türkülerle Anadolu’ Konseri

Admin | 11 Aralık 2017 | Foto Galeri, Genel, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Büyükşehir Belediyesi organizasyonun da Van Anadolu Müzik Cemiyeti tarafından verilen ‘Türkülerle Anadolu’ konseri büyük beğeni topladı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından Van Devlet Tiyatrosunda bir konser düzenlendi. Konsere Van Valisi vi Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu eşi Sevcan Zorluoğlu, Vali Yardımcısı Mehmet Parlak, Alay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan eşi Dilek Özfidan ve Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın katıldı. Şef İhsan Ekin yönetimindeki konsere katılanlar Van Anadolu Müzik Cemiyeti Türk Halk Müziği Korosunun değişik yörelerden seslendirdiği solo ve koro şarkılarla güzel bir gece geçirdi.

Böyle bir güzel konserde olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Vali Murat Zorluoğlu, “Bu akşam harika bir konser verdiniz. Bizleri adeta Anadolu’da bir yolculuğa çıkarttınız. Sadece kulaklarımızın değil gönlümüzün de pasını aldınız. Büyükşehir Belediyesi olarak bu tarz kültürel çalışmalara devam edeceğiz. Bu güzide toplulukla inşallah çok daha farklı çok daha güzel çalışmalara imza atacağız” diye konuştu.

Konser sonrasında Van Anadolu Müzik Cemiyeti tarafından Vali Zorluoğlu’na katkılarından dolayı plaket, eşi Sevcan Zorluoğlu’na ise bir demet çiçek takdim edildi.

Güzel bir gecede Vanlılarla buluşmanın gururunu yaşadıklarını belirten Van Anadolu Müzik Cemiyeti Başkanı Vedat Ertosun, katkılarından dolayı Van Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini sunarak önümüzdeki günlerde 2 konser daha düzenleyeceklerini söyledi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle