resim
Büyükşehir'den Sağlığa Onarım Desteği - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Büyükşehir’den Sağlığa Onarım Desteği

Admin | 25 Eylül 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Büyükşehir Belediyesi, kentteki 33 Aile Sağlık Merkezi’nin (ASM) bakım ve onarımını yapıyor.

Eğitim’den sağlığa, kültür-sanattan turizme, tarımdan sosyal hizmetlilere kadar her alanda örnek çalışmalara imza atan Van Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçelerde hizmet veren 33 Aile Sağlık Merkezi’nde bakım ve onarım çalışması başlattı.

Vanlıların daha sağlıklı ve hijyenik ortamlarda sağlık hizmeti almaları için kolları sıvayan Büyükşehir Belediyesi, İpekyolu, Edremit ve Tuşba ilçelerinde bulunan Aile Sağlık Merkezleri için harekete geçti. Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri tarafından başlatılan çalışma kapsamında 33 ASM’nin dış cephe mantolaması, iç ve dış cephe boyası, çevre duvarlarının onarımı ile lavabo ve banyoların tadilat işleri yapılıyor.

Yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Sekreter Yardımcısı Ülker Cem Kaplan, hedeflerinin vatandaşların daha sağlıklı bir ortamlarda hizmet almalarını sağlamak olduğunu söyledi.

Bakım ve onarım çalışmalarının kısa bir süre önce başladığını anlatan Kaplan, “Sayın Valimiz Murat Zorluoğlu’nun talimatları doğrultusunda başlattığımız çalışmayı kendi kaynaklarımızla yapıyoruz. Onarımlar için yaklaşık olarak 340 bin TL bütçe ayırdık. Çalışma kapsamında 33 adet aile sağlık merkezinin bakım ve onarım işini yapıyoruz. Geçen yılda okullarda benzer bir çalışma yapmıştık. Sağlık kuruluşlarındaki onarım çalışmaları şuanda tüm hızıyla devam ediyor. Sezon sonuna kadar da tamamlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Van Büyükşehir Belediyesi geçen yılda eğitime yüzde yüzlük bir destek vererek, il genelinde 251 okulun onarımını yapmıştı

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle