Büyükşehir’den karla mücadele çalışması - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Büyükşehir’den karla mücadele çalışması

Admin | 07 Aralık 2017 | Foto Galeri, Genel, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van’da dünden buyana etkisini sürdüren kar yağışının ardından Van Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele  ekipleri adeta kontak kapatmadan yoğun bir şekilde çalışmalarını yaptı.

Kent merkezi ve 13 ilçede kar yağışıyla birlikte karla mücadele çalışması başlatan, Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler vatandaşların kardan olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Çok sayıda personel ve kar savurma aracının yer aldığı çalışma kapsamında kent merkezinde bulunan Cumhuriyet, Maraş, İki Nisan, Hacıbekir, Sıhke ve İskele Caddeleri başta olmak üzere tüm ana arterlerde kaldırım ve yol temizleme çalışması yürütülüyor.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan 593 yerleşim birimi yolu ile Bahçesaray, Başkale, Çatak, Özalp, Saray ilçeleri ve Gürpınar’ın Güzelsu bölgesinde kapanan mahalle yollarını açma çalışması da sürüyor. Yine trafiği aksatacak ve tehlike oluşturacak yollarda ise ekipler tarafından tuzlama çalışması yapılıyor.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle