Büyükşehir’den Kadın Girişimcilere Büyük Destek - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Büyükşehir’den Kadın Girişimcilere Büyük Destek

Admin | 26 Aralık 2017 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından kadınlara yönelik tekstil kursu açıldı. Açılan kursa kadınlar büyük ilgi gösterdi.

Van Büyükşehir Belediyesi, kadın istihdamına yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek kadınlara destek sağlamak amacıyla Kültür ve Sosyal İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde tekstil kursu açtı. İpekyolu İlçesi Seyit Fehim Arvasi Mahallesi Erek Caddesi’nde bulunan Kadın Yaşam Merkezinde açılan tekstil kursuna 62 kursiyer katılıyor. Kursa katılan kadınlar 4 usta öğretici nezaretinde dikiş, kesim, ilik açma, overlok, elbise dikimi gibi yapım tekniklerini öğreniyor. 14 bölümden oluşan kursun sonunda ise kursiyerlere işyeri açma ve girişimcilik belgesi veriliyor.

Meslek sahibi olma adına kursa başladığını söyleyen kursiyer Zerrin Geyik “Amacım burada kurusu bitirip tekstil ve dikim tekniklerini öğrenmek. Benim için bu kurs çok faydalı oldu. Birçok konuyu ücretsiz olarak öğrendim. Kursun sonunda ise bize girişimcilik sertifikası ve ustalık belgesi veriliyor. İnşallah bu belgelerle kendi işyerimi kurarım” dedi.

Kadın istihdamına katkı sağlamak amacıyla projeyi başlattıklarını belirten Kültür İşleri Daire Başkan Vekili Selim Elhansu, kadınlara yönelik birçok çalışmalarının olduğunu söyledi.

Elhansu, “Sosyal Belediyecilik anlamında son derece isabetli projelere imza atıyoruz. Son olarak ta kadınlara yönelik tekstil kurusu açtık. Kurslara kadınlar büyük ilgi gösteriyor. Bu ilgi alakada bizi mutlu ediyor. Bu kursun sonunda kadınlara yine işyeri açmaları için belge ve sertifika veriyoruz. İnşallah buradan mezun olan kadınların tümü kendi işlerini kurup. İstihdama katkı sunacaklar” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle