Büyükşehir'den Çocuklara Müzik Kursu - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Büyükşehir’den Çocuklara Müzik Kursu

Admin | 20 Aralık 2017 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklara yönelik ücretsiz müzik kursu açıldı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür İşleri Daire Başkanlığı, çocukların sanatsal becerilerini arttırmak için Kadın Yaşam Merkezinde ücretsiz müzik aletleri kursu açtı. 25 kişilik 2 sınıftan oluşan kursta çocuklar keman, org, Piyano, bağlama, gitar dersleri alıyor. Müzik öğretmenlerince verilen derslere çocuklar büyük ilgi gösteriyor.

Açılan kurslarla çocukların bireysel yeteneklerini gün yüzüne çıkarma şansı bulduklarını kaydeden Kültür İşleri Daire Başkan Vekili Selim Elhansu, çocukların sanatsal becerilerini ortaya çıkarmak için bu tür etkinliklere ağırlık vereceklerini söyledi.

Elhansu, “Belediye olarak çocuklarımıza böyle bir imkan sağladığımız için kendim adıma çok mutluyum. Çocuklarımız artık istedikleri alanda, istediği eğitimi alacaklar ve bunu günlük hayatlarına uygulayacaklar. Aslında bizim çocuklara sağladığımız bu eğitimi, çocuklar bir şans olarak algılayıp ona göre bu imkana dört elle sarılmalı. İnşallah bu eğitim onlar için güzel bir başlangıç olur. Kim bilir belki her biri ilerleyen yıllarda bu sebeple konservatuvar okur ve bizi mutlu ederek yaptığımız işin doğruluğuna katkıda bulunurlar” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle