Hoşgeldiniz  

Büyükşehir Ağaç Budama Çalışması Başlattı

Admin | 19 Mart 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Büyükşehir Belediyesi Şehir merkezindeki  park, cadde, refüj, kaldırım ve mezarlıklarda bulunan ağaçlarda budama çalışması yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, kent genelindeki sorumluluk alanlarında ağaç budama ve bitki bakımlarını yaptı.

Bahar temizliği kapsamında Mart ayının başlarında çalışmalara başlayan ekipler, İskele, İki Nisan, Cumhuriyet, Kazım Karabekir, Sıhke caddeleri ve kent genelindeki 10 park ile mezarlıklarda bulunan ağaçlarda budama çalışması yaptı. Çalışma kapsamında kent genelindeki parklarda bulunan süs bitkilerinin de bakımları yapıldı.

İlk olarak parklarda yürüyüş hareketlerini kısıtlayan ve devrilmesi olasılığı bulunan ağaçlar ile kurumuş dallar budanırken, kesilen dallar ise Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü ekiplerince temizleniyor.

Ayrıca ana arterlerdeki kaldırım üzeri ağaçlarda VEDAŞ ile koordineli bir şekilde çalışan ekipler elektrik tellerine değen, kavşaklarda sinyalizasyon lambalarını ve mobese kameralarının görüş açısını kapatan dalları da budanarak, olası tehlikelere karşı önlem alındı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle