Büyükşehir Sıcak Çorba Dağıtımına Başladı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Büyükşehir Sıcak Çorba Dağıtımına Başladı

Admin | 03 Ekim 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin 3 farklı noktasında sıcak çorba dağıtımına başladı.

Sosyal Hizmetler ve Yardımlar Dairesi Başkanlığı’na bağlı aşevi tarafından haftanın 5 günü sıcak çorba hazırlanıyor. Havaların serinlemesi ve eğitim-öğretim sezonunun açılmasıyla birlikte aşevi aşçıları tarafından hazırlanan mercimek çorbaları sabahın erken saatlerinde YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve çarşı merkezinde ekmek ile birlikte vatandaşa ikram ediliyor. Genellikle öğrenciler, hasta yakınları, mülteciler ve işçilere dağıtılan çorbalar büyük ilgi görüyor.

Geçen yıl yaklaşık 1 milyon kişiye sıcak çorba dağıttıklarını belirten Sosyal Hizmetler ve Yardımlar Dairesi Başkanı Erkan Akın, vatandaş odaklı hizmetlere devam edeceklerini söyledi.

Akın, “Çorba dağıtımı özellikle üniversite öğrencileri tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Kentimize şifa aramak için gelen hasta yakınları ve vatandaşlar için de büyük önem taşıyor. Aşevimizde hazırlanan çorbaların ikramı sabahın erken saatlerinde başlıyor. Bu çorbalar 3 noktada haftanın 5 günü dağıtılıyor. Geçen yıl ortalama 1 milyona yakın çorba dağıttık. Yaptığımız uygulama hem bizi hem de vatandaşımızı çok mutlu ediyor” diye konuştu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle