Büyükşehir kadın sağlığı ve hijyen konulu seminer düzenledi - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Büyükşehir kadın sağlığı ve hijyen konulu seminer düzenledi

Admin | 22 Eylül 2017 | Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

 

Sağlık Daire Başkanlığı Evde Bakım Hizmetleri Şube Müdürlüğü, kadın sağlığı konusunda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Edremit Mesleki Eğitim ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen seminer kadınların yoğun katılımı ile gerçekleşti. Buradaki eğitimlerin asıl amacının kadınların kendilerini tanımalarını sağlamak olduğunu ifade eden eğitmen Çiğdem Altunoğlu, burada yaygın olan kanser çeşitleri ile kişisel temizlik konularında kadınlarda farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Yaklaşık bir saat süren seminer kapsamında katılımcılara kadın sağlığı, meme kanseri, rahim ağzı kanseri ve kişisel temizlik konularında risk faktörleri, erken teşhisin önemi, kadınların sağlık hizmetlerine erişimi ve sağlık hizmetlerinden faydalanma gibi konularda detaylı bilgiler verildi.

Yoğun katılımın olduğu seminer sonunda kadınlara el broşürü ve bayan hijyen pedleri dağıtıldı.

Seminere, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Havva Duran, kadın sağlığı eğitmenleri Çiğdem Altunoğlu ve Derya Yılmaz ile çok sayıda kadın katıldı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle