resim
Büyükşehir İpekyolu'nu Asfaltla Örüyör - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Büyükşehir İpekyolu’nu Asfaltla Örüyör

Admin | 01 Ağustos 2018 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Büyükşehir Belediyesi, İpekyolu ilçesinde 20 mahalle yolunu ve ana 13 caddeyi sıcak asfaltla buluşturuyor.

Yol yatırımlarıyla kentin çehresini değiştiren Büyükşehir Belediyesi, kısa bir süre önce ihalesi yapılan İpekyolu ilçesinde yol yapımlarına devam ediyor. İki kısım şeklinde yürütülen yol çalışmaların da 52 kilometrelik ilk etap olan Dereüstü, Yukarı Çitli ve Yalınağaç mahalle yolları tamamlanırken, Ağzıkara, Yukarı Güneyce ve Aşağı Güneyce mahallerinde ise çalışmalar sürüyor.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ülker Cem Kaplan, mahalle yolları ve ana caddeler olmak üzere iki aşamalı bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Çalışmaların tamamlanması ile birlikte 85.5 kilometrelik yolun yaklaşık 20 milyon TL’ye mal olacağını belirten Kaplan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Van Büyükşehir Belediyesi olarak Sayın Valimizin talimatlarıyla 2017 yılında kent tarihinin en büyük yol ve asfalt yatırımını gerçekleştirmiştik. Bu yatırımın büyük bir çoğunluğunu merkez ilçelerimizin dışındaki 10 kırsal ilçemizde gerçekleştirdik ve neredeyse asfaltsız kırsal mahalle yolu bırakmadık. 2018 yol yatırımlarımızı ise üç merkez ilçemizde yoğunlaştırdık. Bu kapsamda Edremit, İpekyolu ve Tuşba ilçelerimizde çalışmalarımız devam ediyor. Buradaki en büyük yatırım payı yaklaşık 85.5 kilometrelik yol ile İpekyolu ilçemiz almaktadır. Haziran ayı içerisinde ihalesini yaptığımız birinci kısım çalışma ile 52 kilometrelik 17 mahalle yolunu sıcak asfaltla buluşturuyoruz. İkinci kısımda ise 13.5 kilometrelik 3 mahalle yolu ve 20 kilometrelik 13 ana caddede çalışma yapıyoruz. Çalışmalarımızın tamamını sezon sonuna yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.”

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle