resim
Büyükşehir Engelli ve Yaşlılara Hasta Bezi Desteğinde Bulundu - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Büyükşehir Engelli ve Yaşlılara Hasta Bezi Desteğinde Bulundu

Admin | 14 Ağustos 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Büyükşehir Belediyesi İlde  yaşayan  engelli ve yaşlıların içinde bulunduğu zorlukları göz önünde bulundurarak  hasta bezi dağıtımına başladı.

Engelli, yaşlı ve dar gelirli vatandaşın yaşam kalitesini artırmak için ulaşımdan sağlığa, spordan, kültüre kadar her alanda çalışmalar yürüten Van Büyükşehir Belediyesi uyguladığı projelerle takdir toplamaya devam ediyor. Yaptığı yardımlarla dar gelirli ve engelli vatandaşın da umudu olan Büyükşehir Belediyesi bu alandaki çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Sosyal Hizmetler ve Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından sosyal güvencesi olmayan veya yeşil kart sahibi engelli yaşlı ailelerine her ay ihtiyacına göre hasta bezi veriliyor. Yine bunun yanında dar gelirli çocuklu ailelere de çocuk bezi ve hijyenik malzeme dağıtılıyor.

Engelli ya da hasta raporuyla gelen herkese destek olacaklarını belirten Sosyal Hizmetler ve Yardımlar Dairesi Başkanı Erkan Akın, sosyal belediyeciliğin tüm gereksinimlerini yerine getirdiklerini kaydetti.

Akın, “Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nun talimatları doğrultusunda engelli ve hasta vatandaşlara yapmış olduğumuz hizmetler aralıksız sürüyor. Engelli ve hastalara destek olmak adına her ay düzenli olarak hasta bezi ve hijyenik malzeme dağıtıyoruz. Geçen yılda bu yönde çalışmalarımız oldu. Bu yılda bu bağlamda çalışmaya devam ediyoruz. Sosyal belediyecilik gereği dar gelirli vatandaşlarımıza yardımlarımız devam edecek” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle