BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DOĞRUDAN SATIN ALMA İŞLERİNİ İNTERNET'E TAŞIDI - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DOĞRUDAN SATIN ALMA İŞLERİNİ İNTERNET’E TAŞIDI

Admin | 28 Aralık 2020 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Van Büyükşehir Belediyesi şeffaf belediyecilik ilkesi doğrultusunda doğrudan satın alma yoluyla yapılan tüm işleri internet ortamına taşıdı. Site için hazırlanan kullanım kılavuzu ise esnaf ve Sivil Toplum Kuruluşlarına dağıtıldı.

Büyükşehir Belediyesi bir ilke daha imza atarak doğrudan satın alma işlerinin tamamını internet ortamına taşıdı. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından geliştirilen uygulamaya ihale.van.bel.tr üzerinden üye olacak esnaf istediği işe teklif verebilecek, teklifi verdikten sonrada teklifin her aşamasından haberdar olabilecek. Bu işlemleri yaparken Büyükşehir Belediyesine gitmesine gerek kalmayacak.

Ocak 2021 tarihinde başlayacak olan uygulama için Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı kullanım kılavuzu hazırladı. Hazırlanan kılavuzları Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Erkan Akın tarafından başta Van Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Van Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığına esnaflara dağıtılmak üzere bırakıldı. Program hakkında ise STK başkanlarına bilgilendirme yapıldı.

Yapılan uygulamanın esnaf ve iş adamları tarafından memnuniyetle karşılaşılacağını belirten STK başkanları şeffaf belediyecilik adına atılan bu adımın kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi.


Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle