Hoşgeldiniz  

Bomba Yüklü Araç Ele Geçirildi

Admin | 01 Kasım 2018 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+


Suriye’nin Tel Abyad bölgesinde bulunan terör örgütü PYD/YPG kamplarında canlı bomba eğitimi alan bir terörist Gaziantep’te, yakalandı. Mardin’de ise bomba yüklü araç ile birlikte 3 terörist sağ olarak yakalandı.
Gaziantep’te, eylem hazırlığındaki bir PYD/YPG’li terörist yakalandı. Teröristin, Suriye’nin Tel Abyad bölgesindeki terör kamplarında canlı bomba eğitim aldığı ortaya çıktı. Mardin’de ise bomba yüklü araç ile 3 PKK’lı terörist sağ olarak yakalandı.

Şahinbey İlçe Jandarma Komutanlığı ve Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ve Kaçıkçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerince düzenlenen ortak operasyonda, Şahinbey ilçesi Ünaldı mahallesinde terör örgütü PYD/YPG üyesi H.M yakalandı.
Teröristin, Suriye’nin Tel Abyad bölgesindeki terör kamplarında canlı bomba eğitimi aldığı öğrenildi. Saldırı yapmak için yasa dışı yollardan Türkiye’ye girdiği tahmin edilen terörist H.M’nin, sorgusunun tamamlanmasının ardından adli makamlara sevk edilmesi bekleniyor.
Öte yandan Mardin’de polis ekipleri tarafından bomba yüklü bir araç ile birlikte 3 terörist sağ olarak yakalandı. Ele geçirilen araç ve teröristlerle ilgili geniş kapsamlı çalışma başlatıldı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle