BÖLGE HASTANESINDE DEZENFEKTE ÇALIŞMASI YAPILDI - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

BÖLGE HASTANESINDE DEZENFEKTE ÇALIŞMASI YAPILDI

Admin | 25 Aralık 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Hastanede Kapsamlı Temizlik ve Dezenfekte Çalışması koronavirüs (COVİD-19) tedbirleri kapsamında, dezenfekte çalışması yapıldı.

Türkiye’de de görülen koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında VEAH Eğitim ve Araştırma Hastanesi dezenfekte edildi.
Koruyucu kıyafet giyen görevlilerin yaklaşık 1 saat süren çalışmasında, özellikle yoğun kullanılan noktalar titizlikle temizlendi.

Van Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı kentte faaliyet yürüten VEAH Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelerek Hastane Başhekimi Doç.Dr.Sebahattin Çelik’in talimatları doğrultusunda ve beraberindeki birim Müdürü Ayhan Erğenç’in himayesinde Konferans salonu ,Polikilinik, Servis katlarında temizlik ve dezenfekte çalışmaları devam ediyor.
Koronavirüs (Covid-19) salgının yayılmasının önüne geçmek amacıyla kentte, başta denetimler olmak üzere çeşitli çalışmalar gerçekleştirerek kamuya ait alanları koruma altına almaya amaçlayan Van Büyükşehir Belediyesi, hastanede temizlik ve dezenfekte çalışması yürütüyor. Gündüz saatlerinde yaşanan yoğunluğu göz önünde bulundurarak çalışmalarını gece saatlerinde gerçekleştiren Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Temizlik Şube Müdürlüğü, ilk etapta kentte faaliyet yürüten S.B.Ü Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde deterjanlı suyla yıkadı ve yıkanan alanlar ardından dezenfekte edildi.
VEAH hastanesi’nde yürüttüğü. Çalışmalar kapsamında acil ve poliklinik girişleri, hasta bekleme salonları ve aktif mikrop sökücü, kir ve yüzey temizleyicilerle yıkandı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle