Hoşgeldiniz  

Birlik Beraberlik Sofrası Bahçesaray’da Kuruldu

Admin | 10 Haziran 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Vali Murat Zorluoğlu, kardeşlik, birlik ve beraberlik sofrasında iftar açmak üzere bu kez Bahçesaray’a gitti.
        Eşi Sevcan Zorluoğlu hanımefendi ile birlikte gittiği ilçede Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Özcan ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Vali Zorluoğlu, iftar programı öncesinde ilçede eğitim gören öğrenciler tarafından hazırlanan ve sahnelenen ‘Çanakkale Son Kale’ adlı tiyatro oyununu izledi.
        Oyunu çok beğenen ve emeği geçenlere teşekkür ederek küçük oyunculara çeşitli hediyeler veren Vali Zorluoğlu buradan, Bahçesaray Deresi’nin yörede ‘subaşı’ olarak adlandırılan kaynağına geçti ve ilçenin doğal güzelliğini yerinde gördü.
        İftar saati yaklaştığında ilçe merkezindeki 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda kurulan iftar sofrasına gelen Vali Zorluoğlu, iftar öncesi eşi Zorluoğlu hanımefendi ile masaları dolaşarak selamlaştığı vatandaşlara, hayırlı iftarlar ve oruçların kabulü dileklerini iletti.
        Meydanı dolduran binlerce vatandaşla birlikte açılan iftarın ardından burada bir konuşma yapan Vali Zorluoğlu, muhteşem bir kalabalıkla, birlik, beraberlik ve kardeşlik sofrasında bir arada oldukları için Allah’a şükrettiğini söyledi.
        Bu yıl Van’ın bütün ilçelerinde Ramazan’ın gerçek anlamına uygun şekilde ifa edildiğini dile getiren Vali Zorluoğlu, “Ramazan ayında şu ana kadar Müküs (Bahçesaray) ile birlikte 10 ilçede iftar yaptım ama buradaki iftar hakikaten çok daha dikkat çekici çok daha geniş katılımlı oldu. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.
        Büyükşehir belediyesi olarak, Bahçesaray’a ve diğer ilçelere çok özel ve çok güzel hizmetler planladıklarını anlatan Vali Zorluoğlu şunları kaydetti:
        “Allah’ın izniyle, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin sağladığı ve sağlayacağı desteklerle, Van’ımızı yeniden özlenen belediye hizmetleri ile buluşturacağız. Geçen sene yaptıklarımızın inşallah daha da ilerisine geçeceğiz. Geçen temmuz ayında buraya geldiğimde gördüğüm manzarayla, şu anda gördüğüm manzara hakikaten birbirinden farklı ve çok daha güzel. İnşallah önümüzdeki günlerde yeni birtakım projeler burada uygulanmaya başlanıyor.”
        Konuşmasının devamında önümüzdeki dönem ilçeye yapılacak farklı alanlardaki yatırımlardan söz eden Vali Zorluoğlu, birlik, beraberlik ve kardeşlik hukuku devam ettiği sürece Bahçesaray’da eksik hizmet kalmayacağını ifade etti.
        Vali Zorluoğlu, iftar programının ardından ilçenin içinden akan dere kenarındaki çay bahçesinde vatandaşlarla bir araya gelirken, eşi Zorluoğlu hanımefendi de aile destek merkezinde kadınlarla buluşarak, yetkililerden ilçede kadınlara yönelik yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.
        Vali Murat Zorluoğlu’nun Bahçesaray iftar programında İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan ve eşi Dilek Özfidan, İl Emniyet Müdür Vekili Hayati Önge ile Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın da yer aldı.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle