Bir Ölüm Tehdidi de Yeni Zelanda Başbakanı’na - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Bir Ölüm Tehdidi de Yeni Zelanda Başbakanı’na

Admin | 22 Mart 2019 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Yeni Zelanda’daki Müslümanların şehit edilmesinden sonra durduğu duruş ve tavırlar ile herkesin takdiri toplayan Başbakan Ardern, İslam karşıtı ırkçılar tarafından ölümle tehdit ediliyor.

Yeni Zelanda’da 51 kişini şehit edildiği cami saldırılarının ardından hem karakterli duruşu hem de sergilediği birleştirici tavırlar ile dünyanın taktirini toplayan Başbakan Jacinda Ardern sosyal medya üzerinden ölüm tehditleri aldığı ortaya çıktı.            

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki terör saldırısının ardından ilk cuma günü, ezan devlet televizyonu ve radyosundan canlı yayınlandı. Hagley Park’ta kılınan cuma namazına katılan ve konuşmasına Peygamber Efendimizin hadisi şerifi ile başlayan Yeni Zelanda Başbakanı Ardern; ‘Peygamber Muhammed dedi ki ‘karşılıklı şefkat, merhamet ve sempatileri ile inananlar tek bir beden gibidir. Vücudun herhangi bir kısmı acı çekerse, tüm vücut acı hisseder’ Yeni Zelanda sizinle birlikte yasta, biz biriz’ ifadelerini kullandı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle