Bilici Van Depremi Yıl Dönümü Dolayısıyla Yayımladığı Mesaj - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Bilici Van Depremi Yıl Dönümü Dolayısıyla Yayımladığı Mesaj

Admin | 22 Ekim 2018 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Ak Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Bilici Van Depremi 7. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bilici”Aziz Van halkı,Van’ımızın yaşadığı en büyük felaketlerden 23 Ekim 2011 Van depreminin 7. yıl dönümünde yitirdiğimiz 644 canı, binlerce yaralımızı  ve yüzlerce sönmüş ocağı, derin acı ve üzüntüyle bir kez daha hatırlıyoruz.

23 Ekim ve akabinde 9 Kasım’da meydana gelen depremler, ne yazık ki şehrimizde maddi ve manevi büyük çöküntülere sebep oldu. Ancak, Devletimiz ve hükumetimizin yanı sıra, gerek bölge illerden gerek Türkiye’nin dört bir yanından sıcağı sıcağına, vatandaşlarımızın da dişinde tırnağından artırdıklarıyla yapılan yardımlar, ilimizde yaşanan büyük yıkımın etkilerini bir nebze hafifletti, yaraların sür’atle sarılmasına önemli katkı sağladı. Bir yanda Van’a yardım göndermek için adeta yarışan fedakar milletimiz, diğer yanda çok kısa sürede deprem bölgesine ulaşan dönemin Başbakanı olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Hükümet üyeleri, Van’ı kaderine ve enkaz yığınları arasına terk etmeyeceklerini, tüm dünyada örnek şeklinde nitelendirilen sürat ve koordinasyonla açıkça gösterdi. Bu kenetlenme, depremin hemen ardından barınma ve gıda gibi acil ihtiyaçlar dışında, Van’ı yeniden ayağa kaldırmak yolunda atılan hızlı yatırım adımlarıyla da kendini belli etti.

Bu birlik beraberlik ve kardeşlik bağımızın sadece deprem darbe ve afetlerde değil;yaşamın her alanında aksetmesi temennisiyle aziz halkımıza en derin sevgi,saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum”dedi.

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle