resim
Bilici ‘’Memleketim  İçin Hizmet Adayıyım’’ - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Bilici ‘’Memleketim  İçin Hizmet Adayıyım’’

Admin | 08 Kasım 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Eğitim camiasına yaptığı hizmetlerle bilinen Mehmet Bilici Ak Partiden Van Büyükşehir Belediye Başkan  Aday adaylık için başvuru yaptı.

 

2019 yerel seçimlerde ‘’Memleketim için hizmet adayıyım’’diyen Eğitimci Mehmet Bilici Ak Partiden Van Büyükşehir Belediye Başkan  aday adayı  başvurusunu yaptı.

Yoğun bir kalabalık topluluğuyla İl Başkanlık binasında başvuru  dosyasını Ak Parti İl Başkan Vekili Abdullah Çalım’a teslim eden Bilici’’Memleketim için,halkım için hizmet adayıyım. Adaylık başvurusu yapmak hizmete talip olmak demektir.Mensubu olduğum Ak Partide,doğup büyüdüğüm şehrime hizmet etmek istiyorum.  Yapacağım hizmetlerle,tüm Van halkını kucaklayarak herkesin başkanı olacağım.Yıllardan beri birbirimizi öteleyerek yapılması gereken birçok   hizmetlerden mahrum kaldık.Tüm halkımıza eşit ve adaletli bir şekilde yaklaşacağız.Belediyecilik hizmet demektir.Bizlerde hazırladığımız hizmet projelerimiz sayesinde kentimizde huzur ortamı oluşturarak işsiz gençlerimize istihdam alanları oluşturacağız.

 

Turizm Atağıyla Van Şahlanacak

Şehrimizin Turizm ayağı  ile şaha kalkacağını belirten Bilici’’Ülkemizdeki birçok yatırımcıyı Van’a getirmek için öncelikle Van Gölünün şifalı suyundan faydalanarak  dört mevsimde turizm sezonunun canlı kalmasını sağlayacağız.  Büyükşehir Belediyesi olarak sahil kenarına kuracağımız Termal otellerinin çatısına Güneş  panelleri  kuracağız. Van Gölünden alacağımız şifalı suyu bu paneller aracılığıyla ısıtıp termal bir sıcaklığa getireceğiz.İçerisine kükürt ve diğer minerallerin bulunduğu katkı maddelerini katarak bu suyu  termal havuzlarımıza aktaracağız. Burada suni termal oteller kurarak yaz ve kış turizm  sezonu devam etmiş olacak.Sadece bu proje sayesinde birçok Futbol takımları,iş dünyasının büyük toplantılarının ilimizde olmasını sağlayacağız.Akabinde Turizm kentinin sokak  ve caddeleri ister istemez temiz olacak.Bununla beraber birçok hizmet ağı ardı, ardına gelecek.Kentimize gelen Turistlerin nezih ortamda zaman geçirmeleri için Van Gölünün sahil yolunda Van evleri inşa ederek markaların mağazası yapacağız.İnsanların sahil kenarında büyük zevkle alışverişlerini yaparak böylelikle işsizlik sorununu da ortadan kaldırmış olacağız’’dedi.

Mehmet Bilici Kimdir?

1968 yılında Van’da dünyaya geldim. İlk, orta ve lise tahsilimi Van’da tamamladım. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun olduktan sonra 1986 yılında Adıyaman ilinde göreve başladım. Daha sonra  Atatürk Üniversitesi  Türkçe Bölümünde lisans eğitimimi tamamladım. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çeşitli makamlarda 26 yıl öğretmenlik ve idarecilik yaptım. 2012 yılında Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Van Bölge Müdürlüğü’ne Bölge Müdür Yrd. olarak atandım. Aynı kurumda 6 yıldır devam etmekteyim. Yönetim Bilimi İletişim, toplum ve insan psikolojisi alanında birçok kurs ve seminere katıldım. Ailemizin geçmişten itibaren ticaretle uğraşmasından dolayı kendimize ait iki adet mobilya mağazamız bulunmaktadır. Evli bir erkek , iki kız çocuğu ve dört  torun sahibiyim. Ayrıca çok iyi seviyede Kürtçe ve orta seviyede  İngilizce dillerini bilmekteyim.”

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019