resim
Berge''Kayıt Dışı Esnaf En Büyük Sorundur'' - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Berge”Kayıt Dışı Esnaf En Büyük Sorundur”

Admin | 19 Eylül 2018 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

VAN ESOB Başkanı İsa Berge başkanlığında, başkanlar kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, başkanlığında başkanlar kurulu toplantısı yapıldı. VAN ESOB’ta gerçekleştirilen toplantıya, birliğe bağlı oda başkanları katıldı. Esnaf ve sanatkarların sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda çözüm önerileri de konuşuldu. İşte VAN ESOB Başkanı Berge’nin açıklamaları:

“Esnafımıza sahip çıkacağız”

“Van esnafının hak ettiği yere gelmesi için çabalıyoruz. Esnafımız ve sanatkarımız temelinde Van’ımıza ve ülkemize faydalı olmak için çalışıyoruz. Devletimiz ve milletimiz adına emek vermeye devam edeceğiz. Esnafa ve sanatkara sahip çıkılmasının son derece önemli olduğu biliyoruz. Esnafın ve sanatkarın kalkınması için gerçekleştirilebilecek projelere imza atmak istiyoruz.”

“Ortak sorunumuz kayıt dışı esnaftır”

“Söz alan tüm başkanlarımız kayıt dışı esnafı dile getirdi. Ortak sorunumuz, Van’ın kangren haline dönen kayıt dışı esnaf meselesidir. Bunun için ilgili kurumların harekete geçmesi için çalışmalar yapacağız. Van’da neredeyse bütün meslek alanlarında kayıt dışı esnaf bulunuyor.”

“Birlikten kuvvet doğar”

“Kardeşçe ve sevgi saygı çerçevesinde, birlik ve beraberlik adına hareket edeceğiz. Birlikten kuvvet doğar anlayışında olacağız. Hep birlikte sorunların üzerine gidilmesi durumunda başarılı olabiliriz. İstişare yoluyla sorunlara çözüm arayacağız.”

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle