resim
Berge''Esnafımız Van'ın Aynası Olacak'' - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Berge”Esnafımız Van’ın Aynası Olacak”

Admin | 07 Eylül 2018 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

VAN ESOB Başkanı Berge’den, Akdamar Adası’nda yapılacak ayin öncesinde uyarılar geldi.

Van’ın Gevaş İlçesi’ndeki Akdamar Adası’nda 9 Eylül 2018 Pazar günü ayin yapılacak. Konu ile ilgili açıklama yapan Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, Van Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Yamaç ve Van Terziler Odası Başkanı Çetin Karaduman ile birlikte Gevaş’taki esnafları ziyaret etti. Berge, özellikle esnafımız başta olmak üzere vatandaşlardan hassas davranmalarını istedi.

Akdamar Adası seferlerinin yapıldığı noktada Gevaş Kaymakamı İshak Çınar ile buluşan Berge, görüş alışverişinde bulundu.

Van için önemli

“İnanç turizmi açısından bu ayin Van için son derece önemlidir. Nitekim iki yıl üst üste yapılan ayinlerde Van, her yönüyle kazançlı çıkmıştır. Esnafımız iş yapmış, otellerimiz doluluk oranlarını yakalamış ve herkes kazanmıştır.”

Esnafımız Van’ın aynası olacak

“Yurt içinden ve yurtdışından gelen misafirlerimizin ağırlanması noktasında, esnafımız Van’ın aynası olacaktır. Bunun için esnafımızın gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz.”

Fiyatlara dikkat edilmeli

“Sayın Valimiz Murat Zorluoğlu şahsında valilik himayesinde yapılacak ayin ile ilgili, Bizler VAN ESOB olarak gerekli çalışmalarımızı yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Esnafımızdan fiyatlar konusunda hassas olmalarını istiyoruz. Farklı fiyat uygulamaları esnafımıza zarar verecektir.”

Güleryüz gösterilmeli

“Ayine başta Ermenistan ve İran olmak üzere, yurtiçinden ve yurtdışından çok sayıda turistin katılmasını bekliyoruz. Van’a gelen her turist bizim için bir velinimettir. Bu açıdan gelen

turistlere güzel bir hizmetin gereği olarak da güler yüz göstermeliyiz. Böylece Van’ımızın misafirperverliğini de kanıtlamış olacağız.”

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle