resim
Berge''Bizi Ekonomik Savaşlarla Yıkamazlar'' - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Berge”Bizi Ekonomik Savaşlarla Yıkamazlar”

Admin | 16 Ağustos 2018 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ( ESOB) Başkanı İsa Berge, Dolar ve  ABD  ilgili değerlendirmelerde bulunarak ”Öncelikle VAN ESOB olarak devletimizin yanındayız” diyen Berge, üreten güçlü Türkiye ile yolumuza devam edeceğiz”ifadelerinin altını çizdi.

ABD Başkanı Trump’ın  tutumunu sert bir dille eleştiren Berge ”Ülkemizin milli varlığına  karşı başlatılan saldırıları  kabul etmemiz mümkün değil.. Biz Türkiye Cumhuriyetiyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ABD’ye ve Dünyaya karşı dik duruşunu sergilemiştir. Esnafımız Ahilik geleneği ile Devletimizin ve Sayın cumhurbaşkanımızın yanındadır.

Dayatmalara karşı birlik içinde olacağız ABD’nin, Türkiye’ye yönelik yayınlanan tehdit mesajları ve yaptırım şantajları sonuçsuz kalacaktır. ABD’nin tutumu uluslararası hukuka da sığmaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milleti ile beraber bütün tehditlere ve dayatmalara karşı birlik ve beraberlik içindedir.

Türkiye ne zaman ki kendi kararlarını vermeye başladı. Uluslararası güçler bize karşı saldırıya geçti”diyen Berge” Önce Gezi olayları, sonra 15 Temmuz, şimdi de ekonomik savaşlarla karşı mücadele veriyoruz.

Doların ve diğer döviz kurlarının sert dalgalanmaları sunidir. Ek döviz talebi doları yükselten nedenlerden biri, bu nedenle milletimizin altını veya dövizi Halkbank ya da Ziraat Bankası’nda bozdurması gerekiyor. Bu geçici süreçte halkımızı sağduyulu davranmaya davet ediyorum.

Merkez Bankası, bankaların Türk Lirası ve döviz likiditelerini karşılayarak gereken müdahaleyi yapmıştır ve yapmaya da devam ediyor. Piyasalara 10 milyar TL ve 6 milyar TL kaynak sağlandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı’mızın aksiyon planı devreye girdi. BBDK ve SPK da gerekli adımları atıyor.

Berge”Hiçbir gücün Türkiye’yi yıkmaya ve zayıflatmaya gücü yetmeyecektir.Devletimizin ekonomisi güçlüdür, bu gücün milletimize de yansıması için üreten güçlü Türkiye olacağız. Devlet ve millet olarak israfın önüne geçmeliyiz”açıklamalarını yaptı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle