BERGE: YENİ NESİLLERİMİZ ÖĞRETMENLERİMİZE EMANET - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

BERGE: YENİ NESİLLERİMİZ ÖĞRETMENLERİMİZE EMANET

Admin | 24 Kasım 2020 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.
VAN ESOB Başkanı İsa Berge, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. İşte o mesaj:
“Toplumumuzda aydınlatıcı bir rol üstlenen öğretmenlerimizi canı gönülden kutluyoruz. Yeni nesillerimiz öğretmenlerimize emanettir. Bir ana gibi bir baba gibi kutsal olan öğretmenlerimiz çocuklarımıza sadece dersleri değil hayatı da öğretiyor. Geleceğimiz olan evlatlarımızı emin ellere teslim etmekteyiz.
Öğretmen her öğrenci için bir yaşam kaynağıdır. Kendisini hayata hazırlayan birer kahramandırlar. Özellikle pandemi sürecinde de gördük ki uzaktan da olsa öğretmenlerimiz evlatlarımızı yalnız bırakmadı.
Öğretmenlerimiz ile öğrencilerimiz arasındaki sevgi bağı her zaman kuvvetlidir. Eğitimin bir parçası olan ebeveynler de çocuklarını öğretmenlerine sevgi ile emanet etmektedir.
İlkeleri ve etik kuralları ile çocuklarımıza eğitim veren ve her zaman onların iyi birer insan olabilmesi için hayatı boyunca çabalayan öğretmenlerimize minnettarız. Evlatlarımızı kendi evlatlarından ayırmayan kıymetli öğretmenlerimize sevgilerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz. Ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi ve şehit olan öğretmenlerimizi saygıyla yad ediyoruz.
Bilgi çağında olduğumuz şu dönemlerde unutulmamalıdır ki bir toplumu ayakta tutan eğitimdir. Eğitim bilimlerinde de belirtildiği gibi en güzel öğrenme yaparak ve yaşayarak öğrenmedir anlayışındaki bir eğitim sistemine geçmeliyiz. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarız.”

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle