resim
Berge" Siperli Maske Dağıtılacak " - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Berge” Siperli Maske Dağıtılacak “

Admin | 12 Mayıs 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Siperli maskeler berberler, kuaförler ve güzellik salonlarına dağıtılacak.

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Süphan Gençlik Merkezi desteğiyle 600 adet siperli maske temin etti. Başkan Berge, siperli maskeleri Van Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veysel Koç’a teslim etti. Berberler, kuaförler ve güzellik salonları esnafı, siperli maskeleri Van Berberler ve Kuaförler Odası’ndan alabilecek.

“Bu süreçte hassas davranıyoruz”
“Tüm dünyanın sıkıntıda olduğu bu süreçte ülkemizin cefakar esnafına da ağır yükler düşüyor.” diyen VAN ESOB Başkanı Berge, “Salgın henüz bitmedi biz de hem kendi hem de müşterilerimizin sağlığını korumak adına müşterilerimize hizmet verirken dikkat ediyoruz ve hassas davranıyoruz. Bu kapsamda siperli maskelerin esnafımızda olması önemlidir.” dedi.

“Tüm kurallara uymalıyız”
Bazı mahallelerde düzenlenen taziyeler nedeniyle Van’da vaka sayısının arttığına dikkat çeken Berge, “Bu nedenle esnafımızın da her türlü tedbirini alarak hizmet verilmelidir. Müşterilerimiz anlıyor olabilmemiz ve psikolojilerini de düşünerek çalışmamız son derece önemlidir. Bu konuda esnafımız kesinlikle büyük bir özveri göstermesi gerekiyor. Bu süreci kısa zamanda atlatmak istiyorsak, hayatın olağan akışını yakalamak, ticaretin olağan döngüsünün ilimize katma değer olarak sağlanmasını istiyorsak tüm kurallara uymalıyız.”

“Başkan Koç, esnafının yanında”
Van Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veysel Koç’un esnafının yanında olduğunu vurgulayan başkan Berge, “Sayın başkanımız Veysel Koç, işyeri kapalı olan berberler, kuaförler ve güzellik salonlarına gelen yüksek faturalara itiraz etmiştir. Gayretli çabalarıyla VEDAŞ ile irtibata geçip sorunu çözmek üzeredir. Her anlamda esnaf ve sanatkarına sahip çıkan ve yanında olan, özellikle çok sıkıntılı günler geçirdiğimiz şu süreçte kol kanat olan Veysel başkanıma teşekkür ediyorum.

“Başkan Berge’ye teşekkür ediyorum”
“Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sayın İsa Berge’ye göstermiş olduğu ilgi ve siperli maske desteği nedeniyle teşekkür ediyorum.” diyen Van Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veysel Koç, “Başkanımız değerli odamız üyelerine siperli maske hediye etmiştir. Sayın valimizin odamıza gönderdiği 2500 adet maske ve bu siperli maskeleri değerli esnafımız, odamızdan temin edebileceklerdir.” ifadelerini kullandı.

“Sayın valimize teşekkür ediyoruz”
Koç, “Odamıza 2500 adet maske gönderen Van Valimiz Sayın Mehmet Emin Bilmez’e teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“Dezenfekte için teşekkür ediyoruz”
Dezenfekte konusuna değinen Koç, “İşyerlerimizi dezenfekte eden İpekyolu Belediye Başkanvekili Sayın Sinan Aslan’a, Edremit Belediye Başkanı Sayın İsmail Say’a ve Tuşba Kaymakamı Sayın Meral Uçar Arpa’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

“Hijyen kurallarını dikkate alıyoruz”
Başkan Koç, nasıl hizmet verdiklerini de anlattı: “Temizliğimize çok dikkat ediyoruz. Alınan karar gereği 09:00-21:00 saatleri arasında hizmet vermeye başladık ve hijyen kurallarına dikkat ediyoruz. Randevu sistemiyle çalışıyoruz. Personelimiz ve müşterimiz maske takıyor, yaptığımız işleme göre müşteri maskesini çıkarabiliyor. Kullandığımız tüm malzemeleri temizliyoruz, dezenfekte ediyoruz ve bunu her müşterimiz için tekrarlıyoruz. Saç kesimi, yıkama, boyama vb. hizmetlerde, havlu, önlük gibi malzemeleri tek seferliğine kullanıyoruz. Bazı müşterilerimizinin kendisinin getirdiği havlu, önlük ve tarak gibi malzemeleri kullanıyoruz. Jilet ve ustura ile sakal tıraşı yapmıyoruz ancak makine ile kısaltma yapıyoruz. Bayan kuaförleri ve güzellik merkezlerinde, cilt bakımı, makyaj ve kalıcı makyaj hizmetlerini geçici süreliğine vermiyoruz. Ense fırçasını geçici süreliğine kullanmıyoruz.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle