Berge Sanayi Esnafını Ziyaret Etti - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Berge Sanayi Esnafını Ziyaret Etti

Admin | 03 Ekim 2018 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Çırak, kalfa ve usta sıkıntısının yaşandığını belirten VAN ESOB BAŞKANI Berge: Sanayide çark dönsün diye çabalıyoruz.

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, sanayi esnafını ziyaret etti. Van Demirciler, Tornacılar ve Tamirciler Odası Başkanı Kenan Akalın ile birlikte işyerlerini gezen Berge, esnafın sorunlarını dinledi. Sıcak karşılanan Berge, sanayide çarkın dönebilmesi adına çaba içerisinde olduklarını söyledi.

Sorunlar ile ilgileneceğiz

Büyük ilgi ile karşılanan Berge, esnafı dinledi. Genel sorunları dile getiren esnafa çözüm olmak için ilgili kurumlar ile irtibata geçeceklerini belirten VAN ESOB Başkanı Berge, “Burada esnafımızın ve sanatkarımızın büyük bir el emeği var. Buna karşılık biz de sanayiyi daha iyi noktalara taşımak adına çalışacağız.” dedi.

İmalat sanayi önemli

Sanayide özellikle imalatın yapılması konusuna değinen Berge, “Burada imalat sanayisinin de olduğunu görüyoruz. Yılların emektar ustalarının maharetli ellerinden çıkan üretimlerin çok çok kıymetli olduğunu biliyoruz. Bu açıdan sanatkar ustalarımızın o kıymetli ellerinden öpüyorum. Van’ımızda üretim yaptıkları için Allah onlardan razı olsun.” şeklinde konuştu.

Çırak, kalfa ve usta meselesi

Sanayide çırak, kalfa ve usta yetiştirilmesi konusunda önemli sorunların olduğuna dikkat çeken VAN ESOB Başkanı İsa Berge, “Sanayinin en büyük ihtiyacı olan kalifiye eleman meselesidir. Esnafımız sanayide yeterli sayıda çırak, kalfa ve usta bulamamaktadır. Bizler VAN ESOB olarak bir çalışma başlatacağız ve bu konuyu raporlaştırıp Ankara’ya dosya halinde sunacağız. Ayrıca Sayın Van milletvekillerimizin de konuyu meclise taşımalarını isteyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle