BELVAN KARTLA BİR AYDA 567 BİN YOLCU TAŞINDI - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

BELVAN KARTLA BİR AYDA 567 BİN YOLCU TAŞINDI

Admin | 20 Aralık 2017 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Büyükşehir Belediyesi’nin önemli ulaşım projelerinden olan elektronik bilet sistemi ‘Belvan Kart’ ile bir ayda 567 bin 806 yolcu taşındı. Ayrıca bir aylık süreçte 22 bin 331 kişi kart aldı.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, talimatları doğrultusunda 18 Kasım 2017’de hizmete giren elektronik bilet sistemi ‘Belvan Kart’ uygulaması yoğun ilgi görüyor. Paralı taşıma sisteminin kaldırılmasına kısa bir süre kalmasına rağmen belediye otobüsleri bir ayda 517 806 yolcu taşırken, özel halk otobüsleri ise 50 bin civarında yolcu taşıdı. Ayrıca kent genelinde 22 bin 331 ‘Belvan Kart’ satışı yapıldı.

Konuya ilişkin bilgi veren Ulaşım Dairesi Başkanı Kemal Mescioğlu, Van’da 2017 yılının başarılı çalışmalarından bir tanesinin de ‘Belvan Kart’ uygulamasının hayata geçirilmesi olduğunu söyledi.

Mescioğlu, “Bu uygulama ile hem halkımıza konforlu bir yolculuk imkanı sağladık. Hem de vatandaşlarımızın araç içerisinde para alışverişiyle vakit kaybetmelerinin önüne geçmiş olduk. 18 Kasım 2017’de Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Murat Zorluoğlu ile birlikte startını verdiğimiz ‘Belvan Kart’ uygulaması son derece başarılı bir şekilde devam ediyor. Biliyorsunuz vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması için kartlarımızın yanında paralı yolcu taşıma sistemini de devam ettirdik. Ancak bunu kısa bir süre içerisinde kaldırmayı planlıyoruz. 2018 yılı itibarıyla da araçlarımızda tamamıyla kartlı sisteme geçmiş olacağız” diye konuştu.

BELVAN KART ALAMAYAN VATANDAŞLAR DİKKAT!

Kartlarını almayan vatandaşlara uyarılarda bulunan Kemal Mescioğlu, kısa bir süre çerisinde hem belediye araçlarının hem de halk otobüslerinin tamamıyla kart uygulamasına geçeceğini hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Biri Cumhuriyet Caddesi Yapı Kredi Bankası civarı, biri Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi kampüs alanı, diğeri ise Faki Teyran Parkı civarında olmak üzere 3 noktada indirimli ve ücretsiz kart başvurularını alıyoruz. Bunun yanı sıra kent genelinde ise 54 noktada tam kart satış ve dolumları yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın en kısa süre içerisinde buralarda kartlarını temin etmeleri gerekiyor.”

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle