Belvan ile Hizmet-İş Sendikası TİS görüşmelerine başladı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Belvan ile Hizmet-İş Sendikası TİS görüşmelerine başladı

Admin | 29 Temmuz 2020 | Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Van Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Belvan Ticaret ve Limited Şirketi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 2020- 2021 yıllarını kapsayacak bin 600 işçiyi kapsayacak toplu iş sözleşmesinin (TİS) görüşmelerine başlandı.


696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile belediye şirketlerinde kadroya geçirilen belediye işçilerinin faydalanacağı 2020-2021 dönemini kapsayacak TİS görüşmeleri Van Büyükşehir Belediyesi Belvan Tic. Ltd. Şti ile HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında başladı.


Van Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonunda yapılan görüşmeye Belvan Müdürler Kurulundan oluşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Özvan, Yazı İşleri Daire Başkanı Miraç Kaya, Belvan Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Coşar, Ekrem Tanış, Teftiş Kurulu Başkanı Kamuran Sarıkaya, Hizmet-İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla ilk görüşme yapıldı.
Van Büyükşehir Belediyesinde görevli 696 KHK ile çalışan işçilerin faydalanacağı TİS hakkında açıklama yapan Hizmet-İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, TİS’in 696 KHK ile çalışan işçilerimiz beklentilerine karşılık vereceğini söyledi.


İşçi hakları konusunda Belediye yetkililerinin de duyarlı olduğunu söyleyen Başkan Efeoğlu, “hayırlısıyla ilk görüşmemizi bugün gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Görüşmelerimizi inşallah işçi kardeşlerimizi mutlu edecek bir şekilde sonuçlandırırız. Bizlere her zaman iyi bir ev sahipliği yapan belediye yetkililerine de ayrıca teşekkür ediyorum”diye konuştu.
Efeoğlu, İşçilerin diğer haklarının konuşulacağı toplantının ikinci oturumunun ise 06 Ağustos 2020’de yapılacağını söyledi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle