resim
Belediye Vanspor'dan Basın Açıklaması - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Belediye Vanspor’dan Basın Açıklaması

Admin | 08 Kasım 2017 | Manşet, Spor, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

25.03.2017 tarihinde yapılan kongre ile bilindiği gibi yönetim oluşmuştur. Kongre sonrası her zaman olduğu gibi devir alınan kulüp yeni yönetim ile 2016 – 2017 sezonu tamamlandıktan sonra 2017 – 2018 sezon başı yapılacak olan işler konusunda yönetim olarak yeni planlar yapılmıştır.

2017 – 2018 sezon planlaması öncesi kulübün içinde bulunduğu ve geçmiş dönemlere ait sporcu alacakları ve piyasa borçları ile çok ciddi meblağlara ulaşan (Yaklaşık 3.5 milyon TL) SGK ve Vergi borcu düzenlenmiş olup tüm dönem sporcu alacakları ödemeleri yapılmıştır. Bunun yanında kulübün tüm dönemlerine ait biriken SGK ve vergi borçları daha önce yapılandırılmasına rağmen yapılamayan ve biriken ödemeler ile yeniden bir yapılandırma sağlanmış olup ödemlerin tamamı zamanında gerçekleştirilerek kulübün önünde bulunan tüm resmi engeller ortadan kaldırılmıştır.

İlimizin özlem duyduğu bir üst lig heyecanını halkımıza yaşatma adına tüm adımların atılması gerekmekteydi bu nedenlerle önceliğimiz olan altyapılar ve tesisleşme adına ciddi adımlar atılmıştır.

2017 – 2018 futbol sezonu başlamadan önce tesislerimizde öncelikle her zaman sadece hayal edilen fitness salonu çalışması yürütülerek kulübümüze profesyonel düzeyde bir fitness salonu kazandırılmıştır.

Yine ilimizde yaşanan elektrik problemlerinden dolayı kulübün özelikle de kışın yaşamış olduğu ısınma, duş vb. gibi problemlerin ortada kaldırmak için bir jeneratör alımı yapılarak benzeri sorunlar ortadan kaldırılmıştır. Bu ve bunun gibi tesislerimizde yapılan işlerin tamamı şu şekildedir.

1. Fitness salonu

2. Jeneratör odası ve jeneratör

3. Mutfak ek binanın yapılması ve tüm malzemelerin yenilenmesi

4. Ek sporcu odaları

5. Masör odasının yeniden düzenlenmesi

6. Yangın tertibatının yapılması

7. Elektrik aksamlarının tamamının yenilenmesi

8. Ana panoların değişmesi (2 adet)

9. Tüm sporcu odalarının yeni TV alımı

10. Tüm sporcu odalarının yatak alımı

11. Tesislere sineklik yapılması

12. 30273 m2’lik tesis alanının ışıklandırılması

13. 30273 m2’lik çevre duvarının tel örgü ile yenilenmesi

14. Futbol sahası aydınlatılmalarının yapılması

15. Tesislerin boyanması

16. Çevre düzeninin yapılması

17. Sporcuların antrenman giriş ve çıkışları için koridor yapımı

Bunları yaparken 2017 – 2018 sezonu için transfer çalışmaları da Mayıs 2017 de başlamıştır.

Bir üst lig olan hedefimiz için tüm detaylar düşünülerek sadece transfer komitesi değil kulüp başkanı başkanlığında yönetim kurulumuzun tüm üyelerinin bilgisi dahilinde çalışmalar şeffaf bir şekilde sürdürülmüştür.

Bu işe başlayınca temsil ettiğimiz büyükşehir belediye başkan vekilimizin ve genel sekterimizin bize vermiş olduğu yetkiye dayanarak çalışmalarımızı bir mahcubiyet yaşamamak adına ilimize yakışacak şekilde ince eleyip sık dokuyarak tüm çalışmalarımızı sürdürdük.

Yapılan çalışmalar sonucunda dışardan kamuoyunda eksiklik görülse bile bizler büyük bir özveriyle çalışmalarımızın sonucunda görüleceği üzere 3. Ligin en iyi kadrolarından birini oluşturarak yine ligin en zorlu gurubunda bizim gibi ciddi transferler gerçekleştiren takımlar ile mücadele etmekteyiz. Bu nedenle haftalık müsabaka sonucuna bakıp değerlendirme yapmanın yanlış olduğu kanısındayız. Çünkü uzun bir maraton olması nedeniyle bu işlerde yapılan çalışmaların sonucunu görmek adına sabırlı olmak zorundayız.

Ancak dışardan bazı kişiler tarafından Van spor 500 – 800 bin TL her bir sporcuya para harcanmasına rağmen ortada başarı görünmüyor beyanları ile kamuoyuna yanıltmak ilimize bir şey kazandırmaz. Böylesi rakamları asla vermediğimiz gibi rakiplerimiz bu rakamların üstünde harcamalar yapmıştır.

Bilinmedir ki 3. Lig takımlarının tamamımın yıllık bütçesi bir birine çok yakındır. Kaldı ki bizler gurubumuzu değerlendirdiğimiz zaman hiç birinin üstünde bir bütçe ile sezona başlamadık. Ve yine birçok sezon aynı bütçeyi harcayarak üst lig görmeyen takımlar ile mücadele etmekteyiz. İskeleti yeni kurulan takımımıza sonsuz güvendiğimizden başarının kaçınılmaz olduğunu da vereceğimiz sabırla sezon sonu göreceğimizden eminiz.

Şampiyonluk hedefi olan birçok takımın almak isteyip de alamadığı sporcuları bizler çok uygun şartlarda kulübümüze kazandırmış bulunmaktayız. Ve bunu yaparken sezon başı belirlemiş olduğumuz yıllık bütçe ile gerçekleştirip kulübümüzü ileri dönemlerde zora sokmayacak rakamlar ile anlaşmalar yapılmıştır.

Ancak çok karamsar olmayan bir görüntü olmasına rağmen belki de çeşitli dönemler de kulübümüzde farklı birimlerde görev alan fakat şuan kulüp dışında olan birçok arkadaşımız nedense kendi görev dönemlerini unutup bizler olmasak başarı olmaz demeleri amaçlarının gerçek dışı olduğu bize göstermektedir. Bunlara rağmen ilimiz de bulunan görev alan veya almak isteyen arkadaşlar ile görüşülmüş ancak sonuç alınamamıştır.

Şayet bu bir sevdaysa ve ilimiz için gerçekten samimi duygular ile yaklaşıp ortada bir başarı isteniyorsa bu kahve köşelerinde birilerini yalan beyanlar ile karalamak ile olmaz ortada bir samimiyet varise herkes elini değil gövdesini taşın altına alarak karşılıksız taraftarımız olan KARAKOBRALAR gibi görevini yapması gerekmektedir. Görev isteyip de gelemeyen tüm arkadaşlarımız belli dönemlerde görev almışlardır.

Buradan tüm Van halkına sesleniyoruz Kapısı herkese açık olan kulübümüze iyi niyet çerçevesinde yaklaşan tüm arkadaşlarımızın katkısını bekliyoruz. Çünkü başka Van yok başka VANSPOR yok.

Şuan ki yeni göreve gelen teknik direktör Nevzat ŞİPAL ve ekibi devam etmektedir. Yönetim kurulu olarak hocalarımıza ve takımımıza güveniyoruz tüm halkımızdan gerekli destekleri bekliyoruz.

Bu güne kadar başından beri bizi yalnız bırakmayan sayın Van valimiz ve aynı zamanda büyükşehir belediye başkan vekilimiz Murat ZORLUOĞLU’na saygılarımızı arz ederek, genel sekreterimiz Mustafa YALÇIN beye, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları ve Daire Başkanlarına, tüm Büyükşehir Belediyesi personeline yine desteklerini esirgemeyen Vanlı işadamlarına, Basının değerli temsilcilerine ve taraftarlarımız Karakobralara teşekkürlerimizi arz ederiz.

Van Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Yönetim Kurulu

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle