Başkanım Kirvem Olsun 4.Sünnet Şöleni - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Başkanım Kirvem Olsun 4.Sünnet Şöleni

Admin | 07 Ekim 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Tuşba Belediyesi tarafından ‘Başkanım Kirvem Olsun’ projesi kapsamında bu yıl düzenleyeceği 4. Geleneksel Sünnet Şöleni ile maddi durumu iyi olmayan binlerce çocuğu sünnet ettirilecek.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Başkanım Kirvem Olsun’ sünnet şölenin bu yıl dördüncüsü düzenlenecek. 4 Eylül Salı Günü İskele Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda bulunan Yusuf Ziya Yılmaz Çok Amaçlı Konferans Salonu’nda düzenlenecek yemekli Mevlid-i Şerif programı ile startı verilecek olan Sünnet Şöleni’nde maddi durumu iyi olmayan Tuşbalı çocuklar sünnet ettirileceği kaydedildi. Sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ederek, bugüne kadar binlerce çocuğun sünnetini geçekleştiren Tuşba Belediyesi, çocukların dünyaya geldiği günden itibaren ‘Hoş Geldin Bebek, Hoş Geldin Melek’ projesi ile ailelerin yanlarında yer alıyor. ‘Başkanım Kirvem Olsun’ sloganıyla bugüne kadar binlerce çocuğun sünnetini tamamlayan Tuşba Belediyesi, Tuşba ilçesinde sünnet olmamış tek çocuk dahi kalmayana kadar bu projenin devam edeceği kaydedildi.

Çocukların 20 veya 30 kişilik gruplar halinde sünnetlerin hastane ortamında ve stabil şartlarda gerçekleştirileceğini anlatan Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, İslam şiarı olan ve insanın fıtratına sağlık için çok gerekli sünnetin zamanında yapılması adına Tuşba ilçesi sınırlarında oturan 4-12 yaş arasında çocukları sünnet edeceklerin ifade etti. Müracaatların 5 Eylül 2018 tarihine kadar Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne yapılması gerektiğini dile getiren Başkan Özgökçe, “Sosyal belediyeciliğin gereği olarak çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Tabi bu çocuklar yarın öbür gün büyüdüklerinde tekrar belediye olarak yanlarında olacağız. İnşallah aileleri de onların yanında olacak. Bu evlatlarımızın, çocuklarımızın her alanda yanındayız. Sünnet programını biz bölgemizde daha da yaygınlaştırdık. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz şölenlerle bu güne kadar binlerce çocuğumuzun sünnetini gerçekleştirdik. Sünnet ortamında ailelerin sunduğu her imkanı biz Tuşba Belediyesi olarak sunuyoruz” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle