Başkan Yenitürk "Yeni Hocamız Feyyaz Uçar'dır - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Başkan Yenitürk “Yeni Hocamız Feyyaz Uçar’dır

Admin | 25 Şubat 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Spor, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Vanspor kulüp Başkanı Servet Yenitürk, kalan maçlarda Feyyaz Uçar takımımızın teknik direktörü olarak görev yapacaktır” vurgusunu yaptı.
Vanspor FK kulüp başkanı Servet Yenitürk, öncelikle Ankara Demirspor maçında takımımızı sergilediği futbol ve aldığı güzel galibiyetten dolayı kutluyorum.

Bu güzel galibiyeti Van halkına armağan ediyoruz. Ayrıca bu kritik maçta takımı yanlız bırakmayan ve 90 dakika boyunca durmadan destekleyen taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Onlar gerçekten herşeyin en iyisine layıktırlar diyen Yenitürk, “son alınan maglubiyetlerden sonra yönetim kurulumuzdan zaman isteyen Taner Taskın hocamız gerekli zaman verildi. Basari gelmeyince Hocamız Uşakspor mağlubiyeti sonrasında istifasını sundu. Bizde yönetim olarak istifayı kabul ettik. Eğer istifayı kabul ermeseydik ileride ileride doğacak sıkıntıları kabul etmiş olurduk. Çünkü bizim bir hedefimiz vardı. Kalan maratonu çok dikkatli aşmamız gerekiyor. O yüzden Yönetim kurulu olarak hocamızın istifasını onayladık. Hocamızla sezon sonuna kadar maaslar ve100 bin tl. Anlaşma yapmış bunun 90 bin tl’sini bugüne kadar ödemiştik. Sadece kalan 10 bin tl. Paraları vardı. Zaten etik olarak hocanın anlaştığı paranın yarısını kulübe bırakması gerekiyordu. Biz bunuda talep etmedik. Maaşlarınıda paralarınıda ödedik. Kulübümüzde herhangi bir alacakları kalmamıştır diyen Yenitürk, ama sosyal medyada bu konuyla ilgili yazılar ve yorumlar bizleri üzmektedir. Hocanın parasını alamadığı için istifa etmediği kesinlikle yanlıştır. Bunlara itibar etmeyin dedi. Vanspor kulüp Başkanı Servet Yenitürk devre arası yapılan transferlerle ilgili olarakta şunları söyledi, transferlerin 2 tanesini hoca diğerlerini Başkan yapmıştır. Buda doğru değil. Çok açık ve net olarak söylüyorum, Maksut Taşkıran Van’ın evladıdır taraftarda istiyor bizde Vanlı kardeşimizin takımda olmasını istedik. Hocamızında fikri alınarak transferi gerçekleşmiş ve takımımıza dahil olmuştur. Diğer transferler ise hocamızın önerisiyle ve arastirılarak gercekleşmiştir. Devre arası yapılan transferlerimiz kaliteli tecrübeli ve kişilik olarakta değerlidirler. Onlarla ilgili hiç bir tereddütümüz yoktur. Onlarda bu takıma hizmet için gelmişlerdir ve katkı sağlayacaklarınada inanıyoruz. Yapilan transferlerimizin bir kısmının kulüplerinde oynamamaları ve kamp görmemeleri nedeniyle hazır degillerdir. Hazır olduklarında bu arkadaslarımızında takımımıza büyük katkılar saglayacaklarına inanıyoruz dedi.
Vanspor kulüp Başkanı Servet Yenitürk, Yeni hoca konusunda ise şunları söyledi. Taner Taşkın hocamızın istifası ardından takımımıza yeni bir teknik kadro için yönetim kurulu olarak çalışmalar yaptık. Yeni bir hocanın gelip takıma uyum sağlaması, takımı ve grubu tanımasının zaman alacağını göz önünde bulundurarak, yönetim kurulumuz ve futbolcularımızında düşüncelerini alarak takımı ve grubu tanıyan bilen, geçen sezonda yanımızda olan Feyyaz Uçar hocamızla yola devam etme kararı bizde hasıl oldu. Bizde Feyyaz Uçar hocamızla oturup konuştuk. Feyyaz hoca önce bunu kabul etmedi. Bunun etik olmayacağını bize söyledi. Bizde yönetim kurulu ve futbolcularımızla hocamızı ikna ederek kendisiyle yola devam kararı aldık. Yeni hocamız Feyyaz Uçar, kendi ekibini kuracak inşallah Vandan da ekibe takviye yapacağız. Ankara Demirspor maçına Feyyaz Uçar hocamız ve alt yapı hocalarımız 2 idman yaptırarak takımı maça hazırlayıp kadroyu olusturdular. Kendilerine tesekkur ediyoruz. Yeni hocamız Feyyaz Uçar’dır. İnşallah hocamızın tecrübesi bilgisi ve bizlerin taraftarlarımızıñ vereceği destekle takımımız başarılara imza atacaktır. Hayırlı olsun dedi. Son olarak Pazar günü oynanacak Sivas Belediyespor maçına değinen Yenitürk, ben takımımıza inanıyorum güveniyorum. Takımımızın verdiği mücadeleye Ankara Demirspor maçında hepimiz şahit olduk. Inşallah aynı mücadeleyle Van’a galibiyet ve 3 puanla döneceğiz. Teknik kadromuza ve futbolcu kardeşlerimize sahip çıkalım gerekli desteği verelim. Inanın onlarda gereğini yapacaklardır. Bu takım Vanındır Vanlınındır. Hep birlikte inşallah layık oldugu yere getirecegiz yeter ki birligimiz tam olsun diyen Yenitürk, Tekrar Ankara Demirspor maçında sergilenen güzel futbol ve alınan galibiyetten dolayı futbolcu kardeslerime ve desteklerinden dolayı taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle