Hoşgeldiniz  

Başkan Vekili Aslan’dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Admin | 02 Aralık 2019 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Vekili Aslan mesajında;1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası bir gün olarak kabul edilen Dünya Engelliler Günü insanlığımız adına daha fazla düşünmemiz, görev ve sorumluluklarımızı en yoğun duygularımızla hissetmemizi gerektiren günlerden biridir.

Özel gereksinimli bireylerimizin yaşadığı sorunlar sadece kendilerinin değil aynı zamanda ailelerinin, çevrenin, toplumun kısacası tüm insanlığın ortak sorunudur.

Toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan özel gereksinimli bireylerimizin toplumla bütünleşmelerinin ve hayatın her alanında aktif rol üstlenmelerinin sağlanması, onlara sunulan hizmetlerin erişilebilir olması, devlete ve topluma düşen öncelikli görevlerimiz arasındadır.

Engel grubu ve engel oranı ne olursa olsun bütün özel gereksinimli vatandaşlarımızın kendi kendine yetebilen vatandaşlar olarak yaşamalarını sağlamak, insanlık borcumuzun yanı sıra çağdaş toplum olmanın en önemli gereklerindendir.

Her bireyin birer engelli adayı olduğu gerçeğini aklımızdan çıkarmadan, bütün özel gereksinimli vatandaşlarımızın başkalarına ihtiyaç duymadan yaşamalarını sağlama konusunda el ele vererek zihinlerimizden ve yaşamlarımızdan engellerin kaldırılmasını diliyor, 3 Aralık Dünya Engeliler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019