Başkan Vekili Aslan Esnaf Ziyaretinde - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Başkan Vekili Aslan Esnaf Ziyaretinde

Admin | 02 Şubat 2021 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, ilçe esnafıyla buluşmaya devam ediyor. Kaymakam Aslan’a belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri de eşlik ediyor.
İlçe genelinde aile, esnaf ve mahalle buluşmalarına devam eden Başkan Vekili Sinan Aslan, Bahçıvan Mahallesi, Numune Sokak esnafla bir araya gelerek sorun, talep ve önerileri dinledi. Esnaflar sokağın yenilenmesini, sokaktaki trafik sıkışıklığının giderilmesini ve Perihanoğlu AVM arkasındaki sokakların trafiğe kapatılmasını talep etti. Bazı esnaflar da VASKİ’nin ticari işletmelere gönderdiği yüksek su faturalarıyla ilgili şikayetlerini iletti.
“ESNAF BULUŞMALARINDA FİKİR VE ÖNERİLERİ DİNLİYORUZ”
İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, esnafların sorun, öneri ve taleplerini yerinde dinleyerek çözüm üretmeye çalıştıklarını belirterek, “Göreve başladığımızdan bu yana neredeyse ilçeye bağlı bütün sokaklarımıza gitmeye çalışıyoruz. Sokak esnafıyla bir araya gelip, sorunları, sıkıntıları onlardan dinlemek istiyoruz. Numune sokağımızı da yenileyeceğiz. Bu sokakta gerekli düzenlemeleri yapacağız. Bu düzenlemeleri yaparken de esnafımıza danışacağız. İpekyolu ilçemizde Milli Egemenlik ile Zübeyde Hanım Caddesi arasında kalan kısım şehrin ticaret merkezidir. Şehrin kalbi burada atıyor. Orada 130’a yakın sokağımız var. Bunların hepsinin çalışmaları sürüyor, bu sokaklardan bazılarını prestij sokak yapacağız. Bu toplantılarda esnaflarımıza sormak istiyoruz. Kaldırımından alt yapısına, ışıklandırmasından neler yapabiliriz. Bizle ilgili olan sorunları, talepleri gündeme alıyoruz. Bizle ilgili olmayan VASKİ ile ilgili sorunları da ilgili kurumlara ve kuruluşlara bildiriyoruz. Hep beraber inşallah burayı modern bir kent görünümüne kazandıracağız.” dedi.
Sokak esnafı da, Kaymakam Aslan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkür etti.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle