Başkan Vekili Aslan Corona Denetimlerine Katıldı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Başkan Vekili Aslan Corona Denetimlerine Katıldı

Admin | 06 Ağustos 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, Covid -19 (Korona virüs) önlemleri kapsamında denetimlere katıldı. Başkan V. Aslan, esnafların ve vatandaşların Korona virüs tedbirlerine sıkı bir şekilde uymalarını istedi.
“BAKANLIK GENELGE GÖNDERDİ”
İçişleri Bakanlığı kent genelinde pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar ve taksilerde “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla denetimler yapılması için bütün valiliklere bugüne kadarki en kapsamlı “Koronavirüs Denetimleri” konulu genelgeyi göndermişti. Genelgede, COVID-19 salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildiği hatırlatılmıştı.
“BAŞKAN V. ASLAN VATANDAŞLARI UYARDI”
İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Aslan, genelge kapsamında İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İpekyolu İlçe Tarım Müdürlüğü ile İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Zabıta ekipleriyle birlikte kentin ve ilçenin en büyük yeme içme mekanlarının ve kafelerinin bulunduğu İki Nisan Caddesi’ndeki esnafları denetledi.
Kaymakam ve Belediye Başkan V. Aslan, “ Korona virüse karşı mücadelede, sosyal mesafe, hijyen ve maske takmaları konusunda esnafımıza ve vatandaşlarımıza bilgilendirmelerde bulunduk. Özellikle şunun bilinmesini isterim. Alkollü mekanlar, barlar, bup’lar hala kapalı, vatandaşlarımız bu konuya hassasiyet göstersin. Tedbiri elden bırakmasın. Sadece İki Nisan caddemizde denetim yapmıyoruz. Zabıta müdürlüğümüz tarafından 10 farklı ekiple ilçe merkezinde de denetimler sürüyor. Bütün herkes kurallara uysun. Daha bilinçli ve tedbirli olduğumuz dönemlere dönelim.” Dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle