resim
Başkan Uğurlu Ekmek Zammına Büyük Tepki Gösterdi - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Başkan Uğurlu Ekmek Zammına Büyük Tepki Gösterdi

Admin | 29 Mart 2020 | Dünya, Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Tüketiciler Birliği Van Şube Başkanı Uğurlu Ekmeğe Yapılan Zamma Sert Tepki Gösterdi


Tüketiciler Birliği Derneği Van Şube Başkanı Erhan Uğurlu tüm dünyayı adeta pençesine alan Koronavirüs nedeniyle zor günler yaşayan vatandaşların mağduriyetlerini görmezden gelen fırıncıların ekmeğe yaptıkları zamma “Yapilan bu zam fırsatçı zamanıdır, yaptığınız hiçbir ahlak kuralıyla bağdaşmıyor diyerek sert tepki gösterdi.
Tüketiciler Birliği Derneği Şube Başkanı Erhan Uğurlu Ekmeğe Yapılan Zamma ” Hiçbir insanî vicdana sığmayan bir zamdır. Her ne sebepten dolayı olursa olsun bu süreçte herkesin elini taşın altına koyması lazım. Daha önce 80 krş’ a satılan ekmeği şimdi 1.25 tl’ye çıkarak tüketicileri büyük oranda mağdur etmişlerdir.
Yapılan bu zammı kınıyor biran önce kendi vicdanlarıyla muhasebe yapmalarını bekliyoruz.
Gerilim ortamı oluşturarak ürünleri fahiş fiyattan satıyorlar
Tüketiciler Birliği Van Şube Başkanı Erhan Uğurlu Türkiye’de korona virüs uyarıları yapıldıktan sonra fiyatlarda uygulanan fahiş artışlarla ilgili verdiği bilgilerde, “Panik havası oluşturularak, fiyatların artmasına zemin hazırlanıyor” dedi.
Korona tehdidi nedeniyle büyük fırsatçılıklarla karşı karşıya olunduğunu ve devletin caydırıcı ceza düzenlemesi yapması gerektiğini söyleyen Uğurlu Tüketici burada belirgin taraf olamıyor, etkilenen taraf oluyor fakat ülkemizde dönem dönem bu tür fırsatçılıklara şahit oluyoruz. Bu fırsatçılıklar devam ediyor ve bitmiyorsa bir yanlışlık var demektir ve o yanlışlığın tespiti lazımdır aslında. Biz tüketiciler birliği olarak daha önce de sık sık stokçuluk yapan ki biz bunu her defasında dile getiriyoruz bütün firmalara ciddi yaptırımların getirilmesi gerektiğini söylüyoruz.
Yüzlerce Mağdur Şikayetleri Geliyor
Hergün yüzlerce mağdur olan tüketici vatandaşlardan şikayetler geldiğini belirten başkan Uğurlu ” Olası durumlarda fırsatçılığı sektör haline getirmiş bazı insanları vicdanlı olmaya davet ediyoruz.
Çinde Daha yeni ortaya çıkan Covid 19 salgınından faydalanan maske satıcıları bu ürünlere fahiş fiyat uygulamakla kalmayıp stokçuluk yaparak adeta kara borsacılık yapmışlardır. Piyasalı maskeleri toplayarak kendi depolarında tutarak gerilim ortamı oluşturmaya çalıştılar. Bu gerilim ortamında bu ürünleri istedikleri fiyata satmışlardır.
Uğurlu bizler burda gerekli mercilere çağrıda bulunuyoruz.Bu olumsuz tabloda orantısız zamlar yaparak veya stokçuluk yapanlara ciddi cezai yaptırımların uygulaması gerekiyor” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019