resim
Başkan Tanış’’Verilen Her Söz Yerine Getirilecek’’ - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Başkan Tanış’’Verilen Her Söz Yerine Getirilecek’’

Admin | 13 Mayıs 2019 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, teşekkür ziyaretleri kapsamında birçok ziyaretlerde bulunarak ‘’Verilmiş olan her söz yerine getirilecektir’’dedi.   

31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonrası vatandaşlara dua ve destekleri için teşekkür ziyaretleri gerçekleştiren Başkan Tanış, bu kapsamda Tutmaç, Alnıak, Yedi Salkım, Koçgüden ve Molla Hüseyin Mahallerinde vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve önerilerini dinledi.

Güzelsu (Hoşap) Mahallesi’nde yaşayan ve evi yıkıldığı için konteynırda yaşamını sürdüren Mustafa Caneyaz’ı ziyaret eden Başkan Tanış, belediyenin bu tür mağduriyetler karşısında her zaman vatandaşın yanında olduğunu kaydetti.

Daha sonra Güzelsu Mahallesi’nde vatandaşlarla iftar sofrasında buluşan Başkan Tanış, buradan mahalle kahvesine geçerek Güzelsu’da yapılacak proje ve çalışmalar hakkında vatandaşlarla sohbet etti.

Burada konuşan Başkan Tanış, destek ve duaları için tüm Gürpınar halkına teşekkür ettiğini kaydetti.

Hoşap’ın daha güzel bir görünüme kavuşması için çalışmalara başladıklarını kaydeden Başkan Tanış, “Seçimden önce verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Bunları 5 yıl içerisinde tamamlamaya çalışacağız. Bu süreç içerisinde ilçemizi ve Hoşap’ımızı el birliğiyle daha güzel bir yer haline getirmek için çalışacağız. Projeler için gerekli fizibilite çalışmalarına başladık. Bu kapsamda özellikle gençlerin istediği Kablosuz İnternet (Wİ-Fİ) hizmetinin çalışmalarına başladık ve kısa süre içerisinde hayata geçireceğiz. Gürpınar ilçe merkezi ve Hoşap Mahallemiz kablosuz internet paylaşımı ile gençlerimiz artık bedava internet erişimine kavuşacak. Verdiğimiz sözleri tek tek yerine getireceğiz” dedi.

Özellikle Güzelsu’nun tarihi anlamda çok özel bir yere sahip olduğunu kaydeden Başkan Tanış, şu ifadelere yer verdi:

 “Hoşap Kalesi gibi bir tarihi güzelliği içerisinde barındıran Güzelsu Mahallemiz, tarihi İpekyolu geçiş güzergahında bulunuyor. Bu yüzden de buranın canlandırılmasını, turizme kazandırılmasını istiyoruz. Geçen hafta İl Kültür ve Turizm Müdürümüzle bazı incelemeler gerçekleştirdik. Çalışma arkadaşlarıma bir an önce gerekli çalışmaların yapılması hususunda görüştük. Güzelsu çarşı içi dükkanların Selçuklu ve Osmanlı mimarisine uygun tekrar inşa edilmesi, kalenin etrafında çevre düzenlemesi yapılarak oranın güzel bir bahçe ve park olması için çalışmalarımızı başlattık.’’

Kalenin çevresinin 1. derece sit alanı olduğunun belirten Başkan Tanış ‘’Güzelsu çarşı içi yenilememizi yaparken tarihi yapıya ve etrafındaki kültürel mirasa zarar vermeden gerçekleştireceğiz. Ayrıca yerleşim alanı için de gereken çalışmaları yapacağız. Yerleşim alanı için imar müdürlüğü ekipleriyle görüştüm. Önümüzdeki haftalarda ekiplerimiz gelecekler ve sizlerle buluşarak yer tespiti yapacaklar. Talepler doğrultusunda çalışmalara başlayacağız.” İfadelerine yer verdi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle