Hoşgeldiniz  

Başkan Tanış Husumetli Aileleri Barıştırdı

Admin | 19 Ağustos 2019 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Van’ın Gürpınar ilçesine bağlı Elaçmaz Mahallesi’nde 31 Mart Muhtarlık Seçimlerinden bu yana devam eden husumetler büyük bir barış yemeğiyle son buldu.

Birçok defa kavga ve silahlı yaralanmaların olduğu mahallede ilçenin önde gelenlerinin araya girmesiyle olaylar yatıştırıldı.

Şemskan Aşireti Reisi Sami Yiğit ve Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ın mahalle sakinleri ve ailelerle görüşmesi sonuç verdi.

Düzenlenen barış yemeğinde konuşan Başkan Tanış, ailelerin arasında yaşanan husumetin büyümesini önlemek amacıyla girişimlerde bulunduklarını söyleyerek, “ilçemizin ileri gelen kanaat önderleri ile birlikte üç aile büyükleriyle yaptığımız görüşmeler sonucunda barış sağlandı. Temennimiz ilçemizde barışçıl, kavgasız bir şekilde her kesimin kardeşçe yaşamasıdır. İlçemizde yaşanan bu tatsız olayın daha da büyük olaylara neden olmadan barışçıl yollarla çözülmesi bizleri mutlu etmiştir.”

Barış programına AK Parti İlçe Başkanı Halit Toktaş, Gürpınar Belediye Meclis Üyeleri, kanaat önderleri ve çevre mahallelerden birçok vatandaş katıldı

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019