resim
Başkan Özgökçe'nin Kurban Bayramı Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Başkan Özgökçe’nin Kurban Bayramı Mesajı

Admin | 19 Ağustos 2018 | Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Kurban Bayramı dolayısıyla bir tebrik mesaj yayımladı.
‘Hac, birlik ve vahdeti; Kurban ise kulun sadece Allah’a teslim olmayı, insanın nefsini terbiye ederek insan neslinden kan akıtmamayı sembol diliyle ifade etmektedir. Hac ve Kurban ibadetin yanı sıra namazlarda yapılan tüm duaların yüzü hürmetine, tüm İslam aleminin insanlığa huzur, barış ve kardeşlik için bu Kurban Bayramı’nın bir mukaddime olmasını dileriz’ diyen Başkan Özgökçe, bir Kurban Bayramı’na ve kutsal bir hac dönemine daha sağlık ve huzur içinde erişmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Bayramların; hayır kapılarının sonuna kadar açık olduğu, kaza ve belaların bertaraf olduğu, dargınlıkların ve küskünlüklerin unutulduğu, örf ve adetlerin uygulandığı günler olduğunun altını çizen Başkan Özgökçe, “Kurban Bayramı, Allah için bireyin her şeyini feda edebilecek olmasını, Allah’a teslimiyeti ve ona karşı şükür içinde olmayı ve ona yaklaşmayı ifade etmektir. Kur’an’ı Kerim’in Hacc Suresi’nde ‘Onların etleri ve kanları asla Allah’a ulaşmaz. Allah’a ulaşacak olan ancak, sizin O’nun için yaptığınız, gösterişten uzak amel ve ibadettir’ ayetinde kurbanın İslam inancındaki yerini özetliyor” dedi.
Bu dönemde özellikle bazı kesimlerin kurban üzerinden ibadetleri değersiz göstermeye çalıştığını ve dindar bir toplumun genleri ile oynamak istediklerini vurgulayan Başkan Özgökçe, “Son 16 yıldır gelişen ve büyüyen bir Türkiye olarak, tıpkı ecdadımız gibi; yapılan zulümlere göz yummadık yummayacağız. Ne mutlu ki yüz yıllardır umutsuzların umut kapısı olan, barış ve kardeşlik yanlısı, dünyanın saygı ve hayranlıkla izlediği ülkemiz; mazlumların yanında olmaya ve onların sessiz çığlığını dünyaya duyurmaya devam ediyor” ifadesini kullandı.
Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da vefalı, kadirşinas, aziz milletimizin asırlardan beri olduğu gibi bundan sonrada da birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içinde geçirdiğini anlatan Başkan Özgökçe, 15 Temmuz darbe girişimi ve akabinde tüm terör örgütlerinin ABD tarafından tek noktada yönetildiğini ve Bir haydut kovboy gibi davranan Donald J. Trump insanlıkla bağdaşmayan bu sinsi ve hunhar saldırıları ve terör örgütlerine aşikar destekleri kesinlikle kabul edilemez olduğunu söyledi. Türkiye’nin, ABD tarafından terör örgütlerine destek veren bir papazı bahane ederek uyguladığı ekonomik baskıdan daha güçlenerek çıkacağını da dile getiren Başkan Özgökçe, “Bu hain planı toplum olarak elimizde bulunan dövizi ve altınını bozdurarak oyunlarını bozacağız. Tuşba Belediyesi olarak ilk günden itibaren tüm ABD mallarına boykot uğruyoruz. İlk günden beri tasarruf tedbirleri ile bir yönetim sergilediklerini” söyledi. Vatan söz konusu olunca canında bile seve seve vazgeçen bu toplumun bundan daha güçlü çıkacağına inancımız tamdır. Suni Dolar atraksiyonlarını yapan ve bu olaylara sebebiyet veren iç ve dış güçleri her zaman ve her mekanda kınamaktayız” şeklinde konuştu. Başkan Özgükçe “Temennimiz ve dualarımız bu hunharca işlenen insanlık dışı dramın bir an evvel bitmesi, başta Türkiye’de ve özellikle bölgemizde, Suriye’de, Irak’ta, Mısır’da ve Filistin’de terör olaylarının son bulmasıdır. Bu vesileyle Kurban Bayramı’nın başta kadim Tuşba ve Van’ımıza, tüm Türkiye sevdalılarına, tüm İslam Alemi ile insanlığa hayırlar, bereketler, sağlık ve afiyetler getirmesini dileriz” dedi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle