resim
Başkan Özgökçe'nin İlköğretim Haftası Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Başkan Özgökçe’nin İlköğretim Haftası Mesajı

Admin | 17 Eylül 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, yeni ve verimli bir eğitim öğretim yılına daha başlamanın heyecanını yaşadıklarını söyledi. Özgökçe, “Nitekim tüm dünyada özellikle bölgemiz ve Ortadoğu’nun en önemli sorunu hiç şüphesiz cehalettir. Bunu da gidermenin yegane yolu eğitimdir. Türkiye’nin son 17 yıldır eğitim alanında kat ettiği yol dünya çapında takdire şayandır. AK Parti’nin kuruluşundan itibaren Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın en önemli düsturlarından olan ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ ilkesinin temelini hiç şüphesiz eğitim oluşturmaktadır. Gerek mükemmel fiziki ortamlar ve gerekse de güçlü eğitmen kadrosu ile altyapı ve sağlanan farkındalık sayesinde bugün Türkiye’de tüm aileler, çocuklarına mümkün olan en iyi eğitimi verebilecek duruma gelmiştir” dedi

17 yıl önce öğrenciler ve veliler okulun bir dönemi boyunca ders kitaplarını tedarik edemezken, şimdi eğitim zili çalar çalmaz, Türkiye’de tüm kademelerdeki tüm öğrencilerin tüm ders kitapları masalarında hazır olması bile dünyada eşi ve benzeri olmayan bir uygulama olduğunun altını çizen Başkan Özgökçe, “Her alanda olduğu gibi eğitimde de gerçekten “Nereeedeeen Nereeeyeee” dedirten Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak gelmiş geçmiş tüm Milli Eğitim Bakanlarımıza ve Milli Eğitim camiamıza teşekkürü bu aziz ve kadirşinas millet adına borç biliriz. Ne var ki bir dönem FETÖ Terör Örgütü ile ülkemize yönelik tehditlerin en çok istismar ettiği alanların başında hiç şüphesiz okullar ve dershaneler ile yurtlardan gelmekteydi. Türkiye, eğitim sisteminin her alanına yerleşen ve 15 Temmuz darbe girişiminde yer alan ihanet çetelerinin istismar ettiği açıkları süratle kapatıp, çok kısa bir sürede en mükemmel noktaya gitmektedir. Bunun için devlet ve millet olarak okullarımıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, çocuklarımızın zihin dünyasını biçimlendiren müfredata, kitaplara sahip çıkarak art niyetlilere fırsat vermemeliyiz. Geçmişini çok iyi bilen, bugününe çok iyi vakıf, geleceği için çok büyük hayalleri olan nesiller 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarımızın da teminatıdır” şeklinde konuştu.

Dünya bu son dönemde çok büyük bir buhran geçirdiğini de dile getiren Başkan Özgökçe, “Bediüzzaman hazretlerine göre İslam âleminin en büyük üç hastalığı; cehalet, zaruret ve ihtilaftır. Bediüzzaman’ın çare olarak da sunduğu reçete ise sanat, marifet ve ittifak ile bu teşhislerini tedavi edileceğini belirtmektedir. Bu 3 unsur, birbirleriyle çok sıkı ilişkilidir. ‘İlimsiz marifet, marifetsiz sanat olamaz’ düşüncesinden hareketle kendi sistematiği çerçevesinde geri kalmaya sebep olan bu unsurların aşılması yolunda ‘müspet hareket’ tarzını geliştirmiştir. Cehalete karşı ilim ve marifet, zarurete karşı sanat, teknoloji ve sanayi alanlarında ilerleme, ihtilafa karşı ise bir vücudun azaları, bir fabrikanın çarkları, bir binanın tuğlaları gibi birbirinde fani olmak derecesinde ittihat ve ittifak etmek gerektiğini ifade eden Bediüzzaman’ın düşünceleri ilim ve bilim insanlarının, eğitmenlerin, öğretmenlerin dikkatli nazarlarıyla tetkik edilmeyi beklemektedir. Özellikle zararlı ve kötü alışkanlıklar ile kötü çevre ve arkadaşlardan kaçınmaları gerekir. Eğitim-öğretim alanında yapılan her türlü fedakârlık, çaba ve yatırım, geleceğimiz olan öğrencilerimiz içindir. Öğrencilerimiz başarılı ve mutlu oldukça, başta aileleri, biz belediye başkanları ve tüm devlet büyüklerimiz de mutlu ve huzurlu olmaktadır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz bilmeli ki; öğrencilerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok fırsat sunabilirsek, ülkemizin ve dünyamızın yarınları da o kadar parlak olacaktır. Eğitimin temel hedefi, sağlıklı, çalışkan, üretken, araştıran, soruşturan, yorumlayan ve ahlaklı bireyler yetiştirmektir. Öğrencilerimizi vatanımıza, milletimize, devletine ve bayrağına her ortamda sahip çıkan, en önemlisi kendilerine yararlı bireyler olarak, geleceğe hazırlamak bizlerin vazifesidir”
Bu vesile ile 2018-2019 eğitim-öğretim yılının Öğrencilerimize, Öğretmenlerimize, ailelerimize ve eğitim camiasına başarılar diler, sağlık, mutluluk, huzur ve üstün başarılarla dolu geçmesini Rabbi Rahimimden niyaz ediyorum” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle