resim
Başkan Özgökçe'den Lösemili Çocuklara Moral Ziyareti - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Başkan Özgökçe’den Lösemili Çocuklara Moral Ziyareti

Admin | 20 Kasım 2017 | Foto Galeri, Genel, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Her yıl olduğu gibi bu senede Lösemili Çocukların tedavi gördüğü, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Çocuk Hematoloji Servisini ziyaret ederek çocuklara, ailelerine, doktorlara ve çalışanlara moral vererek destek oldu.

Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen programda Lösemili çocuklarla moral ve motivasyon amaçlı canlı müzik yapılarak çocuklar, aileleri, doktorlar, hemşireler ve hastane çalışanları dinlendirildi ve eğlendirildi. Lösemili Çocuklar Haftası dolayısı ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezinde giderek, tedavi gören çocukları her yıl ziyaret eden Başkan Özgökçe çocuklara moral vermek amacıyla çeşitli hediyeler, boyama kitapları, satranç ve bisiklet hediye etti.

Program kapsamında Lösemili Çocuklar için Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından canlı müzik gösterisi düzenlendi. Başkan Özgökçe, çocuklarla birlikte canlı müzik gösterisini dinleyerek türkülere eşlik etti. Bizim için sadece bir hafta değil, 52 hafta Lösemili Çocuklar Haftası diyen Başkan Özgökçe, sözlerine şöyle devam etti. “Bizim için sadece bir hafta değil, 52 hafta da Lösemili Çocuklar Haftasıdır, biz her zaman bu çocuklarımızın ve ailelerinin yanındayız. Bu çocuklarımızın tedavilerinde tek ihtiyacı olan şey moral ve motivasyondur. Bunun için biz de her zaman bu çocuklarımızı ziyaret ediyoruz. Özelikle lösemili kardeşlerimize bir hafta ayrılmış ancak biz bir haftayı yeterli görmüyoruz. Her gün, her hafta biz sizlerin emrinde ve yanındayız, yerel yönetimler olarak belediyeler olarak buradayız. Özellikle son 15 yılda Rabbim Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız sayın Binali Yıldırım ile Sağlık Bakanımız sayın Dr. Ahmet Demircan’dan razı olsun. Her kesim tarafında AK Parti döneminde tüm hizmet alanlarında olduğu gibi sağlık alanında da çağ atlatan çalışmalarıyla halkımızın takdirini almaktadır. Hastanelerimiz 5 yıldızlı otelleri aratmamaktadır, bu mükemmel yerlerde Tuşba Belediyesi olarak bugün sizlerle birlikte olalım istedik. Hayat devam ediyor, Cenabı Allah’tan ne gelirse başımız ve gözümüz üzerine diyoruz. Ama şuna da inanıyoruz güç, kuvvet ve güven bizdedir. Yani biz ne kadar moralli, dirayetli ve dirençli olursak doktorlarımızın verdiği ilaçlar o oranda etkili oluyor. Ailelerimizin ve özellikle Anne Babamızın duaları çok tesirli oluyor. Yerel yönetimler olarak maddi ve manevi olarak her zaman yanınızda ve sizlerin emrindeyiz. Biran önce sağlığımıza kavuşacaksınız ve bizlerin yaptığı o güzel yolları kullanıp ve parklarda hep birlikte oynayacağız. İskele 15 Temmuz Şehitler Parkında birlikte yürüyeceğiz ve birlikte Bisikletlerimiz süreceğiz. Çünkü tüm yolları, parkları sizler için yaptık, inşallah biran önce sağlığınıza ulaşıp gelin. Anne babalarınız hakikaten gece gündüz demeden yanınızdalar, sağlığınız için gözlerini bile kırpmıyorlar, huzurunuzda her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Annelerimiz babalarımız, hocalarımız, hemşirelerimiz, hasta bakıcı kardeşlerimiz herkes elinden geleni yapıyor. Bizler Rabbimize ne kadar şükür etsek azdır; bakın konuşabiliyoruz, yürüyoruz, şarkı söylüyoruz, söylenenleri duyabiliyoruz. Hastanemizin imkânları çok iyi, Sayın Rektörümüz, Dekanımız,

Başhekimimiz, hekimlerimiz, çalışanlarımız bizler bunların hepsine teşekkür ederiz. Sizlerle çok özel ilgileniyorlar, bakın kendi evlatları gibi tüm çocukların ve ailelerinin isimlerini biliyorlar, kendi aileleriymiş gibi herkes ile onun için bu kardeşlerinize hepsine huzurunuzda ben teker teker teşekkür ederim. Tedavi süreçleriniz uzun sürdüğünde, Tuşba Belediyesi, Van Büyükşehir ve Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüğü ile ortaklaşa Van dışında gelen kardeşlerimize refakatçi misafirhanemiz bulunmaktadır. Dinlenmek isteyenler, kalmak isteyenler gelip evlerindeki sıcaklığı aratmayacak ve hiç kimsenin minnet etmeden misafirhanemizde kalabilirler. Lösemili kardeşlerimizin aileleri kalmak istedikleri sürece bizim misafirimizdirler. Her zaman başımız ve gözümüz üzerinde yeriniz vardır. Bizim tabi tek istediğimiz, umudumuz ve duamız sizlerin biran önce sağlığınıza kavuşmanızdır. Kardeşlerimize de hocalarının söyledikleri yaptıkları için onlara da çok teşekkür ederiz. Sizler doktorlarımızın dediğini yaptıktan sonra tabi şifa Cenabı Allah’tandır. Dünyanın neresine giderseniz gidin aynı tedavi uygulanmaktadır. Her zaman yine yanınızdayız. Uygun bir zamanınızda sizleri ve ailelerinizi misafir etmek istiyoruz. Lütfen tün servis olarak bir gününüzü bize ayırarak misafirimiz olunuz. Rabbim hepinize hayırlı şifalar versin, Allah yardımcınız olsun” şeklinde konuştu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle