Başkan Özgökçe'den 23 Nisan Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Başkan Özgökçe’den 23 Nisan Mesajı

Admin | 22 Nisan 2018 | Eğitim, Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı, barış, huzur ve mutluluk içinde yaşanabilecek bir dünyanın tohumlarının atıldığı ve pek çoğunun da yeşerdiği ilk ve tek çocuk bayramı olduğunu söyledi.

Başkan Özgökçe 23 Nisan’ın, yarının gençleri ve büyükleri olacak çocuklara verilen önemin en güzel göstergesi olduğunu söyledi. En değerli varlıklarımız olan çocukların sevginin, huzurun, umudun, muhabbetin ve kardeşliğin temsilcisi, aydınlık yarınların güvencesi olduğunu ifade eden Başkan Özgökçe, “Çocukların sevgi, uhuvvet ve muhabbet dolu bir ortamda yetiştirilmesi, geleceğine yön verecek güçlü bireyler olarak toplumsal yaşamda yer alabilmeleri temel amaçlarımız arasındadır. Biz yerel yöneticilere düşen görev de teslim aldığımız bu kutsal emaneti bizden sonra yaşatacak olan nesillere en ileri seviyede teslim edebilmektir. Ailelerin süsü çocuklarımız herşeyin en mükemmeline layıktırlar. Ve her kim vefatında sonra Amel defterlerinin açık kalmasını istiyorsa ardında hayırlı evlatlar yetiştirmesi gerekmektedir. Çocuk deyip geçmeden mutlaka hak ettikleri ilgi ve alaka her zaman gösterilmeli ve çocuklara istisnasız her gün kitap okuma saati, onlarla sohbet saatleri, onlarla oynama, gezme ve eğlenme zamanı ayırmak zorundayız. Arkadaş çevreleri ve sosyal medya arkadaşları kesinlikle aileler tarafından bilinmelidir. Özellikle madde ve Sosyal medya bağımlılığına karşı çocuklar bilinçlendirilmelidir” dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın, çok önemli mesajlar içerdiğini vurgulayan Başkan Özgökçe, bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, milli egemenliğin ilan edildiği için çok anlamlı bir gün diğer taraftan ‘Yarının büyükleri, geleceğin garantisi’ çocuklar için bir şenlik olduğunu kaydetti. Gazi Mustafa Kemal’in Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesinin geleceğimizin garantisi çocuklara verilen değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesi olduğunu kaydeden Başkan Özgökçe “Bu vesileyle geleceğin Türkiye’sini, Van’ımızı ve Tuşba’mızı emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle tebrik eder, tüm dünya çocuklarının huzur, mutluluk ve üstün başarı içinde yaşamasını diler, hepsinin gözlerinden öperim” ifadelerini kullandı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle